Onneksi Afrikasta Suomeen uudet James Finlaysonit!

Suomi kaipaa uutta yrittäjyyttä. Sitä uudet Jamekset tuovat.

ELÄKÖÖN!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juu, koneinssit tuovat varmuudella mukanaan uuden nokian ja finlaysonin.
Harmi vain että paperit unohtuivat lähtökiireessä, ja äo on alle kengännumeron.

Äänestä

Islamilaiset koneinsinöörien armeijat tulevat Suomeen, ja keksivät täällä meille höyrykoneen. Afrikkalainen innovointikyky on tuoretta ja ehtymätöntä.
La-ilaha-illa-allah-la-muhammed-rasu-lullahii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JormaJormala kirjoitti:

Suomi kaipaa uutta yrittäjyyttä. Sitä uudet Jamekset tuovat.

ELÄKÖÖN!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu