Näkyvät harrastavan muutkinkuin minä.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1438503955656.html
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1438503955656.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kaikki sitä tekee. Harrastaa seksii ja hankkii rahaa. Osa kumpaakin yhtäaikaa. Maailman kehitys jatkuu ja perinteistä pidetään kiinni. Maailman vanhin ammatti pitää pintansa. Ja miksi ei pitäisi. Onhan se yksi harvoista kutsumusammateista. Pakosta sitä ei ole tarvinut tehdä enään puoleen vuosisataan.
Joskus tuntuu että nuoret naisenalut eivät ymmärrä omaa markkina-arvoaan nuorempina. On joskus tullut puheeksi kahvipöytäkeskusteluissa että hyvin moni voisi ryhtyä sponsoriksi juuri opintonsa aloittaneille tyttölapsille. Ja mikseivät naiset myös poikalapsille. Sama DNA meitä molempia ryhmiä ajaa takaa.
Se että nuoremmat naiset kuvittelevat aina kaiken tarkoittavan seksiä, se on todella paha harhaluulo. Kysykööt konkareilta. Monesti riittää että pitää seuraa tai käy viikonloppuisin mökkiseurana. Ja ihan vain nukutaan vierekkäin. Ei tässä iässä enää puita juurineen maasta revitä.
Koulussa on aina opetettu että kysynnän ja tarjonnan laki tasaa markkinat. Tässä on molemmille ryhmille vielä avaamattomat markkinat. Kuka tekee pelinavauksen?
1905 joo mutta tuollaisia sponssaajiakaan ei välttämättä löydy. Itse olen yrittänyt etsiä sponssaajaa edes jollain sopimuksella, mutta se on yllättävän hankalaa löytää. Tai sitten en tiedä mistä etsiä..
Jaa... pitääkö tässä tavata? Me emme ole ehkä niitä ensimmäisinä mieleen tulevia ehdokkaita. Ei ole pukua päällä eikä ajella mersuilla. Mutta asunnot on maksettu ja ajoneuvot omia. Ja vähän on jäänyt sivunkin. Kyllä niitä sponsoreita löytyy jos ei katsele "menomestoista". Sielä eivät yleensä ole vakavasti liikkeellä olevat.
Voisin mainita että ensi kerran jos huomaatte että teitä katsotaan hieman pidempään tai teille hymyillään, niin hymyilkää. Sitä ei koskaan voi tietää mihin yksi hymy voi johtaa. Ja vaikka ei johtaisikaan, niin siitä tulee yleensä hyvä mieli, molemmille.
Sponssaaja löytyy aina helposti eikä siinä ole mitään hankalaa. Eikä se mene niin, että pitää tietää mistä etsiä.
Turvallisin on sellainen jonka tunnet (perhetuttu tms). Kun tapaat mielestäsi sopivan miehen niin näytä, että olet saatavilla. Kysy rohkeasti kiinnostaisiko häntä opiskelujesi sponsorointi ja millä ehdoilla. Muista olla rehellinen. Sponssaaminen ei aina edellytä seksiä vaan se on ynteistyötä jossa kumpikin saa mitä haluaa.
Laittamalla nimimerkkisi sellaiseksi että siihen saa yhteyden, niin eiköhän homma ala luistaa
Minuun saa yhteyden helpoiten sähköpostilla [email protected]
Komppaan tuota Sponssaan lausuntoa. Voisin veikata että ne turvallisimmat sponsorit löytyvät kuitenkin siitä lähipiiristä. He tuntevat jo sinut ja sinä tunnet jo heidät. Kummankin luonteenpiirteet ovatjo selvillä ja sitä tietää heti toimiiko järjestely vai ei.
Ja kuten Sponssaan jo mainitsi, sitä voi itsekkin kysäistä. Jos on mielessä jo joku joka saattaisi kiinnostaa siinä mielessä.
Mulla oli sponssattavana yksi yliopisto-opiskelija kaksi vuotta ;) asui yhdessä mun tyhjässä kämpässä ja järjestely oli molemmin puolin hyvin tyydyttävä...
[email protected]