Vaparien syyskausi tulee. Kesällä oli pornohäppeninkiä HVA:n aktiivijäsenen Tommi Paalasen pornoväitöskirjan tiimoilta, mutta se jäi vähän akateemiseksi. Olisiko aika levittää Paalasen pornoevankeliumia suuremman joukon tietoisuuteen? Lapsi-, väkivalta- ja eläinpornosta saisi näyttävän kampanjan.
Syksyllä pornotempaus tai vastaavaa?
24
55
Vastaukset
- kiitosetukäteen
Ei ainakaan sitten pornokalenteria. K u k a a n ei halua nähdä vapareita mullikkana.
- mitäääääääääh
Mitä tarkoittaa mullikka?
- Hevarilta
Helsingin vapaa-ajattelijain oikeasta toiminnasta saa kuvan nettisivuilta sekä mm. Uskomaton-lehdestä http://vapaa-ajattelijat.fi/helsinki/uskomaton-lehti/
Seksuaalisuudesta ja katsomuksista kirjoitetaan olennaista asiaa jo ensimmäisessä, vuoden 2011 lehdessä:
http://vapaa-ajattelijat.fi/helsinki/uskomaton-lehti/uskomaton-2011/, kuten tässä: http://vapaa-ajattelijat.fi/helsinki/2011/10/02/seksuaaliset-oikeudet-sekularismin-satoa/
Nuo vaparivastaiset pyllyilijät ovat kovasti nähneet vaivaa - kuukausikaupalla - Helsingin vaparien kampanjasta http://uskotko.fi/ Se on huvittavaa.. Toisaalta se on säälitävää, kun se on jatkunut kuukausikaupalla...- LukijanHuomio
Valtakunnallisesta toiminnasa saa autenttista kuvaa nettisivuilta ja lehdestä, joka on siis luettaviss myös netissä: http://vapaa-ajattelijat.fi/va-lehti/
- eipä.unohdeta
Unohdit, mitä vaparit puuhasivat eräänä kauniina kesäpäivänä Kolmen sepän patsaalla.
- mar_evan
eipä.unohdeta kirjoitti:
Unohdit, mitä vaparit puuhasivat eräänä kauniina kesäpäivänä Kolmen sepän patsaalla.
Mitä siellä on tapahtunut?
- mar_evan
Nimimerkki Hevarille:
Ketä kutsut pyllyilijöiksi ja miksi? Aika outoa. - YÄK.YÄK.YÄK
mar_evan kirjoitti:
Nimimerkki Hevarille:
Ketä kutsut pyllyilijöiksi ja miksi? Aika outoa.Hevari on Helsingin vapaprit. Ne on järjestäny pornolehtijakelua siellä Kolmen sepän patsaalla. Sitten ne on järjestäny pyllykampanjan. Pyllyilijöitä on hevarissa. Pyllyilisivät vaan keskenään ja antais muiden olla trauhasdsa. Ei tod. kiinnsta niiden pyllyleikit!!!!
- Rahahanat.kiinni
Paalasen väitösjuhlista puheen ollen:
1) Tukivatko vaparit juhlaa taloudellisesti
2) Oliko mukana vapareiden edustajia?
3) Muistivatko vaparit Paalasta jollakin lahjalla tms.?- valtion.piikkiin
Tähän ei luonnollisestikaan haluta vastata. Tuhlaus eliittivaparien keskinäisessä juhlinnassa ei kuulu muille.
- Humanisti-vapari
Vastaus kaikkiin kolmeen kysymykseen on ei. Paalanen on Sexpo-säätiön toiminnajohtaja, ja väitöskirjan hyväksymisestä vastaa tiedekuntaneuvosto. Vapaa-ajattelijain agendaan voi tutustua liiton nettisivuilla, www.vapaa-ajattelijat.fi.
- valtion.piikkiin
Humanisti-vapari kirjoitti:
Vastaus kaikkiin kolmeen kysymykseen on ei. Paalanen on Sexpo-säätiön toiminnajohtaja, ja väitöskirjan hyväksymisestä vastaa tiedekuntaneuvosto. Vapaa-ajattelijain agendaan voi tutustua liiton nettisivuilla, www.vapaa-ajattelijat.fi.
Nyt puhuttiin juhlasta, ei Paalasen työpaikasta tai väitöskirjan hyväksymisestä. Miten voit ymmärtää noin pieleen? Palataan takaisin: juhlat. Vastaapa kysymyksiin juhlaa ajatellen. ja lisätään vielä yksi kysymys:
4) Oliko Humanisti-vapari väitöstilaisuudessa ja/tai juhlassa? - Humanisti-vapari
valtion.piikkiin kirjoitti:
Nyt puhuttiin juhlasta, ei Paalasen työpaikasta tai väitöskirjan hyväksymisestä. Miten voit ymmärtää noin pieleen? Palataan takaisin: juhlat. Vastaapa kysymyksiin juhlaa ajatellen. ja lisätään vielä yksi kysymys:
4) Oliko Humanisti-vapari väitöstilaisuudessa ja/tai juhlassa?Itse et ymmärtänyt selvää vastausta kaikkiin kolmeen aiempaan kysymykseen: ei.
4) Ei ollut. - valtion.piikkiin
Humanisti-vapari kirjoitti:
Itse et ymmärtänyt selvää vastausta kaikkiin kolmeen aiempaan kysymykseen: ei.
4) Ei ollut.Ok. Sitten viides:
5) Oliko juhlimassa muita vapareita kuin itse pornotohtori? - Minuakin.kiinnostaa
valtion.piikkiin kirjoitti:
Ok. Sitten viides:
5) Oliko juhlimassa muita vapareita kuin itse pornotohtori?Siis oli. Ketä?
- tietäätuon
Minuakin.kiinnostaa kirjoitti:
Siis oli. Ketä?
Niin oli. Sen voi päätellä siitä, että nyt on vaparit vaienneet. Siellä ovat kuolanneet Paalasen ajatukselle, että lapsiporno sallittaisiin.
- Pervoton
Sinähän se wanhana pervona näköjään oikein haluat olla mukana tekemässä jotain tuollaista. Aiheetkin löytyi heti. Mistä noista ehdottamistasi iskee sinulle parhaiten?
Miten määrittelet Paalasen HVA:n aktiivijäseneksi? Mitä hän on aktiivisesti tehnyt tänä vuonna Helsingin vapareissa? Viime vuonna? Onko tehnyt itseasiassa mitään sitten vuoden 2010 eli 5 vuotta sitten?
- YÄK.YÄK.YÄK
Yököttävää. Vaparitoiminta on vain ja ainoastaan YÖKÖTTÄVÄÄ!
- Rahahanat.kiinni
Oikeastaan toivoisin, että vaparit pitäisivät jonkun tämäntyyppisen näyttävän kampanjan. Se tukisi erinomaisella tavalla vaparien siirtymistä valtion taloudellisesta turvasta omavastuisuuteen. Ei tekisi vapareillekaan pahaa olla joskus omavastuisia.
- ideanpoikasta
Miten Paalasen väitöskirjan ajatuksia voitaisiin parhaiten ympätä syyskauden toimintaan? Ehdotuksia?
- gfgfghjhgj
Ei mikään yllätys, jos tällaista tulisikin
- Je_suis_YÄK.YÄK.YÄK
YÄK.YÄK.YÄK taitaa taas saada lisäaihetta yökkäillä.
- bbbbbbbbb
sarkasmia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251238
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89904- 90845
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede20769- 93717
Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat282702- 109636
- 32603
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49543Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet116519