jäi raukka uikuttamaan niin ei muuta kun pippurikaasut naamalle ja rautaputkesta naamaan. sen jälkeen vielä pari kovaa potkua kylkeen.
vihervassaria rautaputkella polvitaipeeseen
32342324
33<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Aatteen puolesta saaja ja antaja , pointsit sulle .
o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/
o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/
o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/
o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/
o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/
o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/
o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/ o/
Suomalainen äärioikeisto on käytännössä tiivistynyt Suomen Vastarintaliike -nimellä toimivaan järjestöön. Järjestön nimissä on tehty Suomessa useita väkivallantekoja viime vuosina, niistä näkyvin lienee puukotus Jyväskylän kirjastossa Äärioikeisto Suomessa -kirjan esittelytilaisuuden yhteydessä.
Viimeksi järjestö mellakoi Jyväskylässä lauantaina. Kolme ihmistä pahoinpideltiin, ja poliisi korjasi suojiinsa kymmeniä mellakkaan osallistuneita. Heistä seitsemän jäi poliisin pahnoille pidemmäksi aikaa.
Kaksi seitsemästä kiinniotetusta on ruotsalaisia, ja Suomen Vastarintaliikkeellä on vahvat siteet Ruotsin vastaavaan järjestöön. Julkisuudessakin on esitetty arvioita, että Suomen Vastarintaliikettä jopa johdettaisiin Ruotsista.
– On vaikea sanoa mikä Suomen Vastarintaliikkeen itsenäisyyden taso on, mutta yhteydet Ruotsiin ovat tiiviit. Eräänlainen emojärjestö toimii Ruotsissa, ja pohjoismaisen vastarintaliikkeen johtaja on vastikään ollut kouluttamassa suomalaisia aktiiveja Suomessa, sanoo tutkija Tommi Kotonen Jyväskylän yliopistosta.
"joukot kasvaa"
Missäköhän vitun todellisuudessa sinä oikein elät? Tässä meidän todellisuudessamme nimittäin ne teidän joukot on aika reippaasti vähentyneet 1930 luvulta asti, nyt saatte kasaan kokonaista 30 henkeä koko maassa, kun ennen kannattajat laskettiin tuhansissa?
Tämä niinsanottu "pohjoismainen rotu" on aate, jota tiede ei tue tipan tippaa. Sen lisäksi että viikinkien jälkeläisillä ja suomalaisilla ei ole mitään yhteistä, ei kultuuria eikä kieltä, tämmöisen liittouman käytännön mahdottomuus tekee koko "aatteesta" pelkkää lapsellista uhoamista. Sillä ei ole mitään mahdollisuuksia. Pyöreä vitun nolla!
Norja ei NATO maana öljyvaroineen tarvitse muiden pohjoismaiden apua. Ruotsi ja Suomi olisivat keskenään liittoutumassa koska Tanska ja Islanti ovat myös NATO maita eikä kukaan täysipäinen siirry NATOsta johonkin muutaman pikkuvaltion liittoumaan. Oletko tyhmä vai ihan vitun tyhmä?
Luulisi, että vuosikymmenten epäonnistuminen olisi jo saanut kellot soimaan, vaan ei. Teillä ei ole kannattajia, muuta kuin kourallinen avohoitovajakkeja jotka tosissaan kuvittelee olevansa kykeneväisiä taistelemaan itselleen suuren alueen NATOsta mitä ilmeisemmin epädemokraattisin keinoin ja sitä myötä avoin konflikti NATO joukkojen kanssa olisi tosiasia. Ettehän te voi muuta kuin hävitä!
Te olette ehkä säälittävintä sakkia mitä olen koskaan nähnyt! Jopa heikoimmat mopokerhot ovat uskottavampia! Uskokaa jo, mitään 1930-luvun Saksaa ei tule enää tähän maailmaan syntymään. Eurooppalaiset arvot ovat edelleen ne mitä ne ovat aina olleetkin. Demokratia on yksi niistä joita Eurooppalaiset tulevat puolustamaan aina ja ikuisesti. Suomi voi olla joko osa niitä arvoja, kuten nyt on, tai sitten erota niistä ja tulla osaksi Venäjää. Tavalla tai toisella Suomi ei tule koskaan olemaan mikään suurvalta yksinään, meidän liittouma on nyt EU ja sen arvoja olemme sitoutuneet noudattamaan. Jos ei kelpaa, painu maasta vittuun! Ja lopeta se vitun länkyttäminen joka saatanan palstalla! Valitse yksi ja pysy siellä.
En jaksa muihin aivopieruihisi ottaa kantaa, mutta kyse on tietenkin vertailusta lähihistorian kannatuslukuihin.
Yhtälö:
lisää mamuja + 50% kansasta mamukriittisiä jo nyt + mamukriittisyyden kieltäminen x talouden alamäki + tuloerojen kasvu = natsien suosio kasvaa.
Tämä yhtälö toimii kuin junanvessa. Natseja on tulevaisuudessa varmuudella nykyistä enemmän, mutta sitä en uskalla sanoa, että päästäänkö 30-luvun tasolle?
ne kaksi "ruotsalaista" olivat varmaan RKP:n aktivisteja.
"En jaksa muihin aivopieruihisi ottaa kantaa"
En jaksa = en osaa. Koska sitä te natsit juuri olette, osaamattomia, saamattomia säheltäjiä. Olette aina olleet ja tulette olemaan sitä jatkossakin. Eikö toinen maailmansota opettanut mitään? Olette häviäjiä, aina ja ikuisesti.
Toisessa maailmansodassa oli se hyvä, että kommareita kuoli kaikkein eniten.
Tuostahan se nähtiin, ettet ollut senkään vähän kannanoton arvoinen.
Sama tulee tosin tapahtumaan sinulle. Eikä ne sun 30 kaveria riitä sua pelastamaan. Teillä natsisekopäillä on todellisuus päässyt unohtumaan, maailma ei tuollaista touhua tule hyväksymään ja tappionne on väistämätöntä. Mitään "pohjoismaista puhdasta rotua" ei tule olemaan ja valitettavasti se teidän vastarintanne on täysin turhaa.
ompa siinä jollakin nuppi seonnut pahasti muutaman natsin takia.
Natsien tappaminen ei ole sekoamista, se on oikein. Sitä on tässä maailmassa harrastettu jo pitkään. Natseja on Suomessa muutama, mutta sekin on liikaa. Ei muuta ku puukkoa kaulaan vaan.
Ilmianto tehty tästäkin. Eihän näistä edes sakkoja saa, mutta ikävää se kuulusteluihin lähteminenkin on.
ikäväähän se tietenkin olisi, jos tuo mielisairas hyysäriMoveri tappaisi Createdin. Mutta mikä onkaan sen uljaampaa kuin kuolla aatteensa puolesta.
Pidä turpas jo kiinni vässykkä. Jos tässä joku kuulusteluihin lähtee, se olet sinä, joka uhkailee että "jäi raukka uikuttamaan niin ei muuta kun pippurikaasut naamalle ja rautaputkesta naamaan. sen jälkeen vielä pari kovaa potkua kylkeen."
Nää natsit itse puukottanut Jyväskylän kirjastossa 2013 ja sai vaan ehdollista. Laki on sama kaikille, jos me puukotetaan natseja niin mekin saadaan vaan ehdollista. Ei tunnu missään.
"Mutta mikä onkaan sen uljaampaa kuin kuolla aatteensa puolesta."
Sinänsä sääli kun ottaa huomioon kuinka kovan työn vanhempanne ovat tehneet teidät kasvattaessaan, valvoneet satoja öitä ja vaihtaneet tuhansia vaippoja, vieneet päiväkotiin, kouluun ja harrastuksiin, sitten heitätte elämänne roskakoriin jonkin lapsellisen ideologian takia, ikään kuin vanhempienne uhrauksella ei olisi teille mitään merkitystä. Egoistisia kusipäitä olette kyllä, uhkailette sitten toisten lapsia samalla välinpitämättömyydellä:
"jäi raukka uikuttamaan niin ei muuta kun pippurikaasut naamalle ja rautaputkesta naamaan. sen jälkeen vielä pari kovaa potkua kylkeen."
Jonkun lapsestahan tuossakin on kyse. Sillä ei vaan ole teidänkaltaisille mitään merkitystä?
Natsit ovat kuitenkin tappokisoissa ylivoimaisesti johdossa, pidä mielessäsi lähtiessäsi puukkohippasille.
Juurihan Jyväskylässä nähtiin, että natsin pamputtaja hakattiin tajuttomaksi. Ei jäänyt rangaistus ehdolliseen.
"Natsit ovat kuitenkin tappokisoissa ylivoimaisesti johdossa, pidä mielessäsi lähtiessäsi puukkohippasille."
Unohdit vissiin toisen maailmansodan lopputuloksen? Natsit hävisi.
En unohtanut, vaan juuri siihen viittasin. Natsit tappoivat noin viisinkertaisesti vihollisiaan, lähinnä komukoita. Eli sinun puolesi voittaa, mutta kuolemanriskisi on suurempi kuin natseilla.
Siellä nähtii ku poliisi taltutti ja pidätti natsit helposti, ovat edelleen pidätettyinä.
Toss on sulle hei vähän todellisuutta, miten homma toimii muualla maailmassa..
http://www.youtube.com/watch?v=LQjPgpuxVV8
Tää tulee myös yleistymään Suomessa, sen takia olisi viisaampaa että lopetat sen lapsellisen uhoamisesi nyt ennen kun käy huonosti.
Sinähän se tässä uhoat. Et ole sen arvoinen, että availisin linkkejäsi, mutta tulevaisuuden Suomessakin on natseja joka tapauksessa moninkertaisesti tänäiseen verrattuna.
Poliisin väliintulo varmaan lohdutti sitä ACAB -rikollista narkkia.
"En unohtanut, vaan juuri siihen viittasin. Natsit tappoivat noin viisinkertaisesti vihollisiaan, lähinnä komukoita. Eli sinun puolesi voittaa, mutta kuolemanriskisi on suurempi kuin natseilla."
Natsit ei tappaneet viisinkertaisesti ketään. Jos viittaat neuvostoliittolaisiin sotilaisiin niin suurin osa kuoli kylmään, nälkään ja omien teloituksiin. Suhde on lähempänä 1:2 kuin 1:5
https://en.wikipedia.org/wiki/Eastern_Front_(World_War_II)#/media/File:World-War-II-military-deaths-in-Europe-by-theater-year.png
Sen sijaan viisinkertainen suhde on esimerkiksi USA:Saksa, eli yksi jenkki vastasi viittä saksalaista. Tämän lisäksi, läheskään kaikki saksalaiset sotilaat eivät olleet NSDAP puolueen kannattajia.
Omassa maailmassasi ilmeisesti kuvittelet että natsit ovat jotain yli-ihmisiä, tappokoneita jotka kykenevät tappamaan useita vihollisia ennen kun itseltä henki lähtee? No eipä ole. Näin lapsellinen ajatusmaailma teillä on, havahdutte todellisuuteen vasta sitten kun se taistelu oikeasti alkaa ja jäätte samantien alakynteen. Mutta se on myöhäistä silloin.
"Sinähän se tässä uhoat." Ei vaan sinä.
Et ole sen arvoinen, että kertoisin sinulle mitä linkki pitää sisällään, voin antaa kuitenkin vihjeen. Natsit saa siinä turpaansa.
Tilastollisen tosiasian kerroin, se vaikuttaa ahdistavan. Natsit tappoivat paljon muitakin kuin venäläissotilaita, jotka hekään eivät olisi paleltuneet, jos eivät olisi natseja vastaan sotineet. Vai lohduttaako se komukkaa kuolla kylmään vs. suoraan luotiin?
Se Jyväskylän kirjastopuukotushan oli itsepuolustusta kun lisenssitön "järjestysmies" kävi teleskooppipampun kanssa toisen kimppuun. Tuo ns "järjestysmies" kun sattui olemaan huume- ja väkivaltarikosista tuomittu taparikollinen. Joku Savolainen nimeltään, kirjoitettiin netissä.
Sama Savolainenhälytti tukijoukkonsa äskeiseen Jyväskylän mielenosoitukseen ja kävi sen jälkeen rauhallisten mielenosoittajien kimppuun , oikein "uhrautui" saamalla köniinsä. Apujoukot sitten nostivat kamalan älämölön aitoon Sirola-opistossa opittuun tyyliin. Ja loput tiedättekin.
Trastuitse suomalaisnatsit.Kuinka menee,hyvinkö pyyhkii?
ei kuule noin tyhmillä kommenteilla päästä minun palstalle ikinä. Sullakin jos olisi järkeä edes vähäsen, niin vetäisit itsesi hirteen.
http://www.network54.com/Forum/757141
.
"Sullakin jos olisi järkeä edes vähäsen, niin vetäisit itsesi hirteen."
Mistäpä tämmöinen väkivallan ja kuoleman ihannointi kumpuaa, tapauksessasi? Miksi toivot kenenkään lapsen kuolevan?
Ja nukkumaan.
Tahdosta riippumaton hoito
se odottaa
pilottitakkiakkojakin
konnunsuolla kuokka
puun juurella
kutsuu kaljua läskivasaraa
tartu varteeni
ja mätki
kakanruskeaa turvetta
Päiväkotilasten keskustelua.
Lehdissä näiden lajitovereittemme uljaat arjalaiset naamat olivat pikselöityinä mutta mitävittuwa -lehti varmaan kaivaa varmaan oikeat kuvat esiin.