http://mvlehti.net/2015/08/03/se-lehti-41996-kuuma-somalinumero/
^No jopas - Somalit ovat jo lähemmäs 20 vuotta sitten aiheuttaneet harmia.. mites nyt vuonna 2015 sitten?
Jopa Tiina Jylhä on miltei joutunut rikastuksen kohteeksi, mutta unelma jäi yritykseksi!
Lukekaa siis Se! 4/1996 ja kertokaa mielipiteitä?
^No jopas - Somalit ovat jo lähemmäs 20 vuotta sitten aiheuttaneet harmia.. mites nyt vuonna 2015 sitten?
Jopa Tiina Jylhä on miltei joutunut rikastuksen kohteeksi, mutta unelma jäi yritykseksi!
Lukekaa siis Se! 4/1996 ja kertokaa mielipiteitä?
Vastaukset 33
Vanhimmat
Taidan jättää väliin.
Kielestä ja oikeinkirjoituksen tasosta päätellen Woeu3rsojh on laatuteinisivusto Mitä Vittua-väännön toimittaja.
koraani:
-vuodattakaa pakanain verta missä tahansa heitä tapaattekin. Ahdistakaa ja piirittäkää heitä ja väijykää heitä kaikkialla...
Perussuomalaisten valtuustoaloite
Lieksan kaupunginvaltuusto
30.3.2015
Valtuustoaloite
Lieksan kaupungilla on voimassaoleva sopimus pakolaisten vastaanotosta sekä pakolaisista aiheutuvien kustannusten korvaamisesta Pohjois-Karjalan ELY-keskuksen kanssa, joka on tehty 6-7.9.2006, Drno 123/625/2006.
Tämä sopimus on aikanaan tehty kiintiöpakolaisia varten, joita ei tällä hetkellä Lieksassa ole. Tätä sopimusta ei mielestämme voida suoraan soveltaa Lieksaan muuttaneisiin ulkomaalaisiin maahanmuuttajiin tai oleskeluluvan saaneisiin henkilöihin. Sopimus ei mielestämme oikeuta Lieksan kaupunkia hakemaan kustannusten korvauksia ELY-keskukselta kyseisistä henkilöistä, mitä heistä kaupungille kokonaisuudessaan kertyy, koulutus, kotouttaminen, tulkkipalvelut ym. vastaavat.
Allekirjoittaneet esittävät, että kyseinen sopimus ELY-keskuksen ja Lieksan kaupungin välillä puretaan mahdollisimman nopeasti sen epäselvyyden ja Lieksan kaupungin edun vuoksi. Irtisanomisaika kyseisessä sopimuksessa on kuusi (6) kuukautta irtisanomispäivästä.
Perustelut asiassa:
Lieksan kaupunki voi kieltäytyä pakolaisten, maahanmuuttajien ja oleskeluluvan saaneiden henkilöiden vastaanottamisesta, heidän kotouttamisesta, kouluttamisesta ym. vedoten kaupungin taloudelliseen tilaan sekä resurssipulaan.
Allekirjoittaneet pyytävät aloitteen käsittelyä nopealla aikataululla.
Lieksa 30.3.2015
Lieksan Perussuomalaiset valtuustoryhmä
Aivan.
Voi hitsin vitsi suvakkia itkettää totuus tulee julki
Itkee se.
sanoi Pilli.
"Se itkee", sanoin Pulla.
fsadfasdf
Siinäpä uusi uutinen. Ei ole kuin rapiat vaille 20 vuotta. Ja Mitä Vittua laatusivusto nappasi sen ihan tuoreeltaan. Lämpimät onnittelut läpimurtoreportaasista!!!
Totuus ei vanhene koskaan, mikä tietysti suvakkia raivostuttaa.
No, mikä on muuttunut? Paitsi se että nykyisin noita joukkoraiskauksia sun muita tapahtuu joka päivä somalien toimesta.
HOmmavoorumin Ropakantaosaston Uusi Lieksa AlajaostoN laulukirja s. 24
Suvakkien trolliosaston itkuvirsi.
Koneinsinöörit™ osanneet jo 1996 näköjään raiskauksen jalot taidot
On ne vaan rikastajia. Rikastaa vääräuskoisten vaginat vaikka väkisin. Joskus vielä tappaa lisäksi. Ihanaa. Suvakit unelma.
ylös vaan
Ihanaa monikulttuurisuutta<3
Tää on just paras.
-Reiska
mitä uutta?
Totuutta tuli nyt sivukaupalla.. Kyllä suvakki hyysäriä ahdistaa nyt..
Miksi?
Niin. miksipä suvakkia ahdistaisi raiskaukset, ei suvakkia ahdista raiskaukset koska he itse haluavat niitä.
Suvakkihyysäriä tuskin ahdistaa, korkeintaan naurattaa tuo vouhotus.
Kostuuko suvakkihyysärin vittu lukiessaan kuinka somalit raiskasivat ja tappoivat?
Älä kysy tyhmiä, poeka
olipas kivaa luettavaa.
koraani, suvakkien hyväksymä kirja:
-vuodattakaa pakanain verta missä tahansa heitä tapaattekin.
Ahdistakaa ja piirittäkää heitä ja väijykää heitä kaikkialla...
Että näin se suvaitsevuus on tehnyt maailmaa paremmaksi, täysi sotatila.
http://paavotajukangas.com/2015/06/25/malmo-muistutti-viime-yona-sotatoimialuetta/
Tämähän oli silmiä avaava lehtijulkaisu. Aikaisemmin suhtauduin neutraalisti noihin somaleihin mutta nyt suhtaudun heihin hyvin, hyvin negatiivisesti. Silmäni aukesi kun luin heidän hirmuteoistaan.
t. Perse-Arska
Vielä toinen silmä auki, ja jo alkaa maailma näyttää valoisalta.
Minä avaan pers-silmäni mutiaisille
t. demari
Avaa se Jormalle, ja nauti.