Eikö olisi jo aika lopettaa tuon ääriryhmämainonta

Nythän pieni ääriliike saa sitä mitä haluaakin elikkäs julkisuutta Nyt alkaa tuntumaan jo miltei sille että suomen poliittiset puolueet nostavat marginaali ilmiötä tahallaan esille äärivasemmistolaiset ja äärioikeistolaiset liikkeet on helpohkoa eliminoida viemällä vetäjät linnaan niin vähän heitä vielä on aikansa kun yle ja muu media niitä väen väkisin pitää julkisuudessa päitä taputellen niin taatusti sikiävät kui luteet se lienee puolueiden tarkoituskin sillä eihän muuten toimittaisi näin järjenvastaisella tavalla saahan sitä mitä tilaa
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Norjalaisen pahan personoitumisen uutisointikin on liian laajaa tällaisethan kerjäävät huomiota ja sitä niille pitäisi antaa mahdollisimman vähän kuitenkin nuo ryhmittymät ovat vielä äärettömän pieniä täällä äijjät ja pari ämmää pitäisi sulkea selliin vähin äänin

Äänestä

Kaikki kiitos siintä vasukeille ja suvakkihyysäreille!

Äänestä

tuommoisen vähemmistön saama julkisuus on järjenköyhää politikointia joka ei palvele muita kuin juuri noita marginaalisia ääriaineksia jotka kaikenlisäksi on ulkomailta organisoituja.

Äänestä

Islamin ääriryhmä mainontaa harrastaa Yle, HS, Iltalehti, Iltasanomat, Kaleva, jne jne jne..

Olen kanssasi samaa mieltä että tämän rikollisjärjestön mainonta saa luvan riittää

Äänestä
  • Helsingin Sanomien toimituspäällikkö Petri E. Korhonen kirjoitti tänään hyvin:

    "Asiallisuuteen, tasapuolisuuteen ja kohteliaisuuteen pyrkivä Suomi on vaikeuksissa kohdatessaan likaista aatteellisuutta. Moni poliittinen päättäjä (ja media) kiemurtelee vaivautuneesti, ettei vain joutuisi kutsumaan esimerkiksi natseja näiden oikealla, rumalla nimellä.

    Parin viime viikon aikana Suomessa on puhuttu paljon todellisista ilmiöistä epätodellisen kaunistelevasti. Esimerkiksi joidenkin kansanedustajien mielestä heidän arjalaisuutta ja pohjoisen rodun ylivaltaa ihaileva tuttavapiirinsä koostuu vain kansallismielisistä isänmaanystävistä.

    Maakuntalehti ja Yleisradion aluetoimitus luonnehtivat hakattavia ihmisiä etsivää äärioikeistolaista joukkoa aktivistien katupartioksi. Paikallispoliitikon mukaan näiden tappelunhakuisten kansalaisjärjestöjen kiertely iltapimeillä kaduilla voi lisätä asuinseudun turvallisuutta.

    Näitä lukiessa ja kuunnellessa tulee hämmentynyt olo: miksi fiksutkin ihmiset haluavat puhua kyseenalaisista ääriliikkeistä näiden itsensä luomilla, värittyneillä kiertoilmaisuilla?"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pöööööööö kirjoitti:

Nythän pieni ääriliike saa sitä mitä haluaakin elikkäs julkisuutta Nyt alkaa tuntumaan jo miltei sille että suomen poliittiset puolueet nostavat marginaali ilmiötä tahallaan esille äärivasemmistolaiset ja äärioikeistolaiset liikkeet on helpohkoa eliminoida viemällä vetäjät linnaan niin vähän heitä vielä on aikansa kun yle ja muu media niitä väen väkisin pitää julkisuudessa päitä taputellen niin taatusti sikiävät kui luteet se lienee puolueiden tarkoituskin sillä eihän muuten toimittaisi näin järjenvastaisella tavalla saahan sitä mitä tilaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu