Olisiko kellään tarjota töitä koulun ohelle? Pystyn liikkumaan Tuusula/Järvenpää/ Kerava alueille ja tarvittaessa pidemmällekkin. Tarvitsisin kovasti töitä, että saisin rahaa. Olen 16- vuotias tyttö ja asun Keravalla. Minulla on aikasempaa työkokemusta vain lastenhoito alalta.
Vastaukset 4
- kivaaelokuuta
Jos ei lastenhoidolle ole missään tarvetta, niin ihan vinkkinä mainostaisin myös vanhusten hoitoa :)
Moni vanhus ottaa ilomielin vastaan apua kotiaskareissa, siivouksessa yms. - laiskakaveri
Mun kämpän vois joku tulla siivoo parin viikon välei...
- xxxxxxxxv
Töitä voisin tarjota, vaan kun ei ole palkanmaksukykyä.
- sdfrgth
Joo, pimeenä vois työllistää, mutta kaikki tellit ja lellit, työttömyysmaksut, eläkemaksut, terveydenhuoltomaksut, vakuutukset ja muut maksut estää työllistämisen. Ja huonolla tuurilla tyttö ilmoittaa toisena työpäivänä olevansa raskaana ja jäävänsä pian äitiyslomalle, sitten saa maksella ja työntekijää ei näy missään. Ja kun palkkaa seuraavan, voi käydä ihan samalla tavalla. Että ei Suomessa ole näkyvissä mitään suurempaa työllistämisbuumia, suunta näyttää olevan että halutaan nykyisistäkin eroon, duunari vaan tulee niin hemmetin kalliiksi, kiitos Suomen hallituksien 1960 - 2014 ajoilta tekemiä päätöksiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va761991Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661239Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu251042- 1411028
- 91729
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa118712- 45697
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63662- 59655
- 59608