Mikä pielessä ikityöttömillä vihervasureila?

Miksei koulu maittanut, veikö liima ja huumeet jo lapsena, hylkäsikö vanhemmat ja jouduitte lastenkotiin, mitä?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sossu ja Kela hoitaa kehdosta hautaan.

Äänestä

Jos vihervasuri luopuisi periaatteellisesta työttömyydestään, niin eipä olisi aikaa notkua täällä keskusteluissa ympäri vuorokauden. Eikä pääsisi läheskään yhtä ketterästi mielenosoituksiin. Ja tietysti yhteiskunnalle pitää kostaa, sen syytähän kaikki on. Eli kostetaan nostamalla työkkärikorvauksia. Aiheetta.

Vielä 70-luvulla vihervasurille olisi ollut lokoisiakin hommia, esim. tarpeettomana puoluetoimitsijana tai aatteellisen lehden taitamattomana reportterina. Palkka olisi juossut ja olisi saanut esittää tärkeää. Ne ajat ovat nyt takana.

Äänestä
  • Periaatteellinen työttömyys, sitähän se. Kaikki työ on paskaa ja riistoa sekä kaikki työnantajat ovat riistäjäpaskoja, niinhän vihervasuri on aina asian itselleen perustellut.

    Äänestä

Toiset oppilaat kiusasivat henkisesti ja fyysisesti ja opettajat syytti minua

Äänestä

Kun ei vihervassun henkiset eikä fyysiset resurssit riitä mihinkään työhön, niin ikityöttömyyshän se siitä seuraa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyypi_persu kirjoitti:

Miksei koulu maittanut, veikö liima ja huumeet jo lapsena, hylkäsikö vanhemmat ja jouduitte lastenkotiin, mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu