Minun kamalan onneton elämäni

Murjottu

Taas tässä naputellaan jotain jonnekin pilveen ja avaruuteen tekstiä jota ei varmaan saa katoamaan vaikka itse katoankin.
Lapsuuden muistikuvani joka on voimakas ja ennen syntymääni.
Olin jossakin "taivaassa" paikassa jossa oli värejä joita ei maan päällä ole näkynyt. Kuin sateenkaaren sävyjä ja siltä väliltä. Olin en ruumis vaan valo ja kaikki muutkin siellä olivat sitä näkymättömiä "henkiä"? tai "sieluja"? ´Seisoimme ´ ja otimme vastaan ikään kuin käskyjä. Minun kohdalle tuli käsky; "sinä synnyt perheeseen jossa sinulla on jo vuoden vanhempi sisar." " Sinun tehtäväsi on kärsiä, mutta se aika on rajallinen!" (Aikansa kutakin siis.) -Jumala on siis antanut jokaiselle sielulle jonkun tehtävän jollekin se on pilkka, jollekin kärsimys, jollekin ahdistus, jollekin sairaudet, jollekin kurjuus ja köyhyys, jollekin nöyryytykset ja pilkka koko elämän kestävä. Meidän tulee vaan kestää kaikki se mitä on tuleva eikä puolustautua edes sanallisesti ei Jeesuskaan puolustautunut vaikka häntä nimiteltiin ties miksi. Kun sinua lyödään oikealle poskelle käännä silloin Vasenkin!!!! -Tässä se salaisuus teille jotka kärsitte mistä milloinkin suru, murhe, ahdistus, työttömyys, kaikilla meillä on se jokin, vaikka naapurit eivät sitä tiedä ja kadehtivat kun on päällä puhdas paita ja naama puuteroitu viimeisen päälle kaikki tuska ja kärsimys peitetty! Tämä muisto ajasta ennen syntymää on kantanut minua nyt 53-vuotta jo. Kun on ollut niin pimeää ja synkkää kärsimystä että olen halunnut antaa periksi, niin silloin muistan että katsopa tämä elämä kuitenkin ihan loppuun asti ja päätä vasta sitten kannattiko. Meillä on vain yksi elämä ja meidät palkitaan sen mukaan minkä ja miten me koettelemukset kestämme.
-Todellakin synnyin perheeseen jossa minulla oli jo vuoden vanha sisar ja tähänastinen elämäni on ollut kärsimystä täynnä.
On lyöty ja ruoskittu sähköjohdolla johon oli kiinitetty "tursmanneja" nauloja! Änkytin lapsuudessani lyöntien takia myös koulussa ja kieltäydyin puhumasta ääneen ja siitä johtui kiusaaminen oppilas joka ei puhu! Myös työ-yhteisössä kiusaaminen jatkui eristämisellä koska olin hyvä ja raitis ihminen. En juonut, en polttanut, en harrastanut paheita. Minulle todellakin valkeni että minun tulee kantaa kaikki minkä saan tyynesti tappelematta ja ilman oikeudenkäyntejä kateellisia panettelijoita vastaan , palkkio siitä tulee taivaissa!
Haluaisitteko te minun elämäni?
Tuskin.
Olen tehnyt virheitä olisi pitänyt luottaa Jumalaan jatkuvasti koko ajan vaikka en hänen johdatuksessa tuntenut olevani näissä koettelemuksissa. Muistakaa kaikki täällä maan päällä koetellaan on rintasyöpää ja muita sairauksia konkursseja avioeroja. Tuskaa kuolemaa. Kehotukseni onkin että rukoilkaa lakkaamatta ja kiittäkää niistä hyvistä asioista Jumalaa, jolta Hän on teitä kuitenkin suojellut!
Te vaan ette tiedä että teidän sieluistanne heitetään arpaa ja käydään kauppaa!
Älkää langetko kiusaukseen.
Itse huomasin vuosi sitten rikkoneeni 10- käskyistä ainakin 9, ja ajatuskin synnin tekemisestä on rikkomus joten uskon rikkoneeni ne 10. Joten olen katunut kaikkia ja luetellut ne Jumalalle. Elämän pelko vaihtuikin kuoleman peloksi kun tajusin oman syntisyyteni. Luulin olevani puhdas, ajatukseni eivät olleet vaan olin katkeroitunut 6-vuotta ihmistä vastaan joka sanoi minusta väärän todistuksen! Olisi pitänyt vaan antaa mennä toisesta korvasta ulos.

Tässä jotakin ohjenuoraa teille jotka elätte ahdistuksen murheen ja vaivan laaksossa ettekä näe valoa! Te olette se valo älkää antako valon himmentyä ja lampun sammua murheen laaksossakaan vaan uskokaa, toivokaa ja rakastakaa!
Ilman Rakkautta ei ole mitään!

1

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olet tärkeä. Älä luovuta vaan elä koko elämäsi. Sinulla on merkitys. Hanki apua jos liian paha olo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      203
      2790
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      165
      2496
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1162
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      951
    5. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      904
    6. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      107
      902
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      879
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      307
      874
    9. Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.

      Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k
      Kaste
      453
      778
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      748
    Aihe