Ensiksi Rehn ajoi ydinvoimalan rakentamisen läpi. Sen jälkeen tuli päätös Talvivaaran toiminnan jatkamisesta. Hyviä päätöksiä Suomen taloudelle ja työllisyydelle kummatkin.
Ja pisteenä tässä iin päällä on se, kun viherhihhuleita harmittaa niin VIETÄVÄSTI!
IHANAA OLLI, IHANAA!!!
Ja pisteenä tässä iin päällä on se, kun viherhihhuleita harmittaa niin VIETÄVÄSTI!
IHANAA OLLI, IHANAA!!!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Hyvä Olli! Hyvä kepu-kok-hallitus!
On se äijä joo, kahteen paskaläjään mahtikäskyillään saanut jo agiteerattua miljoonatolkulla veronmaksajien ja sijoittajien rahoja...
Arvaa oliko mennä kahvit väärään kurkuun kun kuulin, että iltalypsy-Rehn toivoo sijoittajien osallistuvan omalla panoksellaan ikuisesti tappiota tuottavan Talvivaaran pyörittämiseen jatkossa.
Mitä, siis onko Fortum osallistumassa nyt jo Talvivaarankin pelastamiseen?
ikiongelmista ihmisiin kaikkialle,missä ko. vesi virtaa ja joka sitä jossaín käyttää.
Heh heh; Ville Niinistökö se siinä pillittää?
Ei kun pettynyt sijoittaja, joka ei voi ymmärtää kepulaishuoraajien rähmälläänoloa, joka laittaa Venäjän ja sen kleptokraattien edun Suomen edun edelle.
kansaa kohtaan,sen tulee aika näyttämään. päätös vastaa rehnin vaaitimusta eu:ssa,että täyskahelien valtaama turkki piää ottaa vielä hullumpaan eu:n.
olli on täys seko. äijät ei ikinä suostu ko. voissa paistettuun petospäätökseen,vaikka henki menisi heti. kuka suomalainen haluaa olla ryssä? ei ikinä kukaan.
noin voi toimia vain kansan petturi lyhyt-likinäköisesti.
sä persukomukka et tajua, että turkin eu jäsenyys laajentaisi kristittyjen valtaa turkissa.
ja turkki ottaisi vallan eu,ssa.
talvivaara pelastetaan nyt verovaroilla ja mikäli se saadaan toimimaan ja tuottoisaksi niin sitten se myydään halvalla yksityisille
niinkuin muutkin valtionyhtiöt.
eikö nyt pitäisi toimia päinvastoin verovaroin investointeja ja kansalle työtä, valtionyhtiön tuotot kun kuuluu koko kansalle,
ja jostain on rahaa saatava.
Äijä mikä Äijä!!
Siinä ei tiiliseinät tunnu missään, kun Åijä-Ollin pääkoppa kumahtaa!
Hyvä Olli!! Mikäs on seuraava EU-virka, joka näiden päätösten ajamisesta on luvattu..??
Ja mitä muita hulluuksia ne vaatii? Viitsistkö Olli ihan silleen "anonyymisti" antaa vinkkiä jossain palstalla....?? Olis tosi kiva kuulla.
Kiero kepulainen, jota talousnobelisti Krugman kutsuu taloustorakakksi, joka ei ymmärrä taloudesta mitään.
Katsotaan muutaman vuoden päästä, kun nämä molemmat katastrofihankkeet kaatuvat omaan mahdottomuuteensa ja veronmaksajat joutuvat laskut maksamaan, mitäs peruspersut sitten sanovat?
ps. paljonko se Putkonen on hommannut sitä ydinvoiman korruptionrahaa puolueelle tai vaalirahaksi???
Nyt tämä Rosatomia liponut takinkääntäjä haluaa presidentiksi.