Kyllä Kristus omistaan huolen pitää, siitä voimme olla varmoja, sillä ei ole ihmisteoista kysymys, vaan Jumalan teoista Jeesuksessa Kristuksessa.
Jokainen ihminen, joka on uudestisyntynyt Jeesuksessa Kristuksessa, on uskonut KOKO elämänsä Kristukselle. Hän on saanut myöskin luvatun VOIMAN ylhäältä, niin että haluaa koko sydämestään tehdä Jumalan tahdon ja elää oikeudenmukaisesti.
Pyhä Henki neuvoo ja opettaa uudestisyntyneelle Jumalan lapselle Jumalan tahdon ja antaa voiman kaikkeen hyvään, miten Hän parhaaksi näkee. Hän ei erehdy.
Jumalan lapsi saa levätä Kristuksessa ja luottaa siihen että kaikki tulee tehdyksi juuri niinkuin pitääkin: Juuri SITÄHÄN usko on, täydellistä luottamusta Herran työhön meissä ja meidän kauttamme, hän antaa KAIKEN:
"Älkää mistään murehtiko, vaan kaikessa saattakaa pyyntönne rukouksella ja anomisella kiitoksen kanssa Jumalalle tiettäväksi."
Fil. 4: 6
Kristus pitää omistaan huolen:
5
56
Vastaukset
Kiitokset kauniista valoisasta hengellisestä kirjoituksestasi.
Tuohon ei muuta kuin: Aamen .
Ilman Jumalaa ja Jumalan opetuksia olemme kuin sorkkalauma joka juoksee kohti omaa tuhoaan.
alexJa sen mielikuvitusolennon, eli jumalan ja Jahven kanssa olemme kuin pässilauma, jota viedään narussa jonkun lahkon pastoreiden elättämiseksi, kohti varmaa mielenterveyden tuhoa. Tämä palsta on siitä selvänä osoituksena.
- Tämä-on-totuus
Adventtiairut kirjoitti:
Ja sen mielikuvitusolennon, eli jumalan ja Jahven kanssa olemme kuin pässilauma, jota viedään narussa jonkun lahkon pastoreiden elättämiseksi, kohti varmaa mielenterveyden tuhoa. Tämä palsta on siitä selvänä osoituksena.
"Älkää mistään murehtiko, vaan kaikessa saattakaa pyyntönne rukouksella ja anomisella kiitoksen kanssa Jumalalle tiettäväksi."
Fil. 4: 6 - pyhpyh
Adventtiairut kirjoitti:
Ja sen mielikuvitusolennon, eli jumalan ja Jahven kanssa olemme kuin pässilauma, jota viedään narussa jonkun lahkon pastoreiden elättämiseksi, kohti varmaa mielenterveyden tuhoa. Tämä palsta on siitä selvänä osoituksena.
Sinä olet selvänä esimerkkinä jumalattomasta suunsoittajasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322289Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749496Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297490Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825970Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344976HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084630Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801355