Putkonen on suomalaisten miesten esikuva

Peräänantamaton eturivin työmies.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Juuri näin. Putkonen on toteuttanut sen, mistä moni rivipersu haaveilee. Soini halusi puoluetoimistonsa vetäjäksi miehen, joka toteuttaa tahtonsa vastustuksesta huolimatta.

Äänestä

Putkosella on varmaankin omat kykynsä ja saavutuksensa !
En kuitenkaan hyväksy herraa miksikään esikuvaksi kenellekkään.
On se Putkonen vaan sen verran kantikas sähläpetteri.

Äänestä

Pelkäämme Puiskaajaa.Ter: perustoimiston naiset.

Äänestä

Putkonen on tuomittu rikollinen

Äänestä
  • Putkonen on vanha ja väsynyt ja pahoin haavoittunut, joka on ajan mittaan tehnyt runsaasti erehdyksiä eikä jaksa muun joukon mukana enää viimeiselle kierrokselle.

    Sivustakatsojan on hyvin vaikea ymmärtää minkälainen kiitollisuudenvelka häntä suojelisi nykyisessä asemassaan. Henkilösuhteet johdon sisällä ehkä?

    Tai sitten käsityksemme perusuomalaisista puolueena on vieläkin liian optimistinen. Ehkä siellä ei yksinkertaisesti ole sellaista poliittista voimaa, joka muuhun kykenisi. Tulisiko avata vakava keskustelu "perussuomalaisesta kuplasta"?

    Äänestä

  • Jotain outoa asiassa on, nimittäin muissa demokraattisissa puolueissa Puiskaaja olisi saanut jo lähteä.

    Äänestä

  • Ehkä hänellä on sisäpiirin tietoa Soinista?

    Äänestä

Kuka on Puiskaaja Ratkonen ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihailen kirjoitti:

Peräänantamaton eturivin työmies.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu