Helsingin sanomien ja mvn välillä käyty keskustelu

5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Janitskilla taitaa olla köntsät housuissa. Valehtelee minkä kerkiää. Keksii tekaistuja juttuja ja koplaa oikeilta journalisteilta juttuja. Suoltaa täyttä hulaata joita ei luonnollisesti voi mistään tarkistaa. Koplatutkin tekstit on täynnä kielivirheitä. Toisin sanoen, säälittävä öykkäri jolle ei varmasti tulla koskaan myöntämään journalistipalkintoa vaikka hän kuinka sitä kadehtisi. Kommentoijatkin hänen sivustollaan ovat juuri sitä samaa pas..a kuin itse Janitskin. Suurin osa näkyy olevankin hänen tuttujaan.

Äänestä
  • Jahas, Mulukku-Murajaanin puolustelijat ovat aktivoituneet.
    Ellei sitten kyseessä ole journalistipalkittu itse.

    Äänestä

  • KusenPäähänNousu kirjoitti:

    Jahas, Mulukku-Murajaanin puolustelijat ovat aktivoituneet.
    Ellei sitten kyseessä ole journalistipalkittu itse.

    Ihanko ite Janitskin huutelee?

    Äänestä

Tuo Muraja vaikuttaa jotenkin oudolta ja epäilyttävältä. Ihan kuin hän ei itsekään uskoisi juttuihinsa, vaan vetää jotain roolia tms. Tosisuomalaiset, epäisäinmaallisuudesta ja hallituksenvastaisuudesta puhumiset...

Ehkäpä hän on vain joku lukiolaismoralisti, mutta tuo seuraava kyllä vaikuttaa aika pahasti manipuloimiselta.

http://mvlehti.net/2015/08/07/hesarin-toimittaja-tuomas-muraja-uhkailee-tekaistuilla-rikosnimikkeilla/

"En usko, että olet paha ihminen. Olit vain ajattelematon. Ja pyydä julkisesti anteeksi postamaasi päivitystä, niin osoitat, että olet suuri ihminen, jolla on selkärankaa. Kaikki kääntyy vielä hyväksi."

Laitoin muuten tuon tosisuomalainen hakukoneeseen, ja ensimmäinen tulos oli jonkun juutalaisen dokumentti.

Tämä on siis joku juttu suvaitsevaisen keskuudessa, mitä he pyrkivät nostamaan pinnalle, ja sen avulla jotenkin vaikuttamaan ihmisiin. Odottakaa vain niin tuota tosisuomalaisuutta ja hallituksenvastaisuutta tulee kuulemaan kohta lisää. Ovat miettineet tämän jossain thinktankissä taktiikakseen, mitä he Muralan tavoin pyrkivät pakottamaan yleisempään tietoisuuteen.

Äänestä
  • Tosisuomalainen on ainakin ennen tarkoittanut suoraselkäistä, rehellistä ihmistä joka väärin tehdessään uskaltaa myöntää tekonsa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


luettavaa kirjoitti:

http://mvlehti.net/2015/08/08/helsingin-sanomien-ja-mvn-valilla-kayty-keskustelu/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu