Saksalaiset turistit ihmettelivät uutisissa Suomen kolikkopelihelvettiä. Koneita on joka paikassa, ja niitä pelaavat eläkeläiset ja nuoret. Saksalaisten mukaan koneet pitäisi hävittää. Mutta ei. RAY lypsää suomalaiset kuiviin hyvän asian nimissä. Eivätkä poliitikot puutu asiaan mitenkään. Pelikoneet ovat aiheuttaneet jo niin suurta sosiaalista ja taloudellista kärsimystä ihmisille, ettei kukaan täysi-järkinen voi puolustaa niiden olemassaoloa enää. Miksi kukaan ei puutu asiaan? Miksi suomalaiset altistetaan joka kioskissa ja kaupassa pelihimolle? Missän muussa Eurtoopan maassa ei ole näin sairasta tilannetta.
Turistit hämmästelevät Suomen kolikkopelihelvettiä
RAYlopetettava
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
RAY on suurimpia maahanmuuton tukijoita. Need I say more?
saksalaisille asia ei kyllä kuulu pätkän vertaa, mutta joo-o. eikö se riittäisi että koneita on ray:n omissa pelipaikoissa..
Mutta onhan ihmisellä nyt this thing called "oma vastuu" - ei ole pakko pelata mutta sehän on selvää ,että koukutavat nuo..
Minä ihmettelen saksassa sitä pordellihelvettiä, jotka tulee silmille joka kadunkulmassa.
sentään vierasta pillua koko rahalla, kolikkoautomaatti vie koko rahalla.
Vanhan sanonnan mukaan Suomi on Euroopan Japani. Japanissa ne hakkaavat ainakin niitä pachinco-koneitaan joka paikassa. Jos nämä pelit ovat jokin ulkoisesti hiljaisen ja pidättyväisen kansan irrottelukeino.
Noita pelikoneita vasta onkin, Casinoista nyt puhumattakaan....