Toivottavasti ruma viestiketju poistetaan ylläpidon toimesta.
Syvä paheksunta gmai-paljastelijalle
Syvä_paheksunta
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Miksi? Pelottaako? Hänellä on täysi oikeus kertoa oma versionsa.
Sinä nyt et tunnetustikaan ymmärrä moraalista mitään.
Gmai juttu oli ruma ja rikkoi palstamoraalia monin tavoin. Missä tarina? Miksei kerro omaa versiotaan?
Vainoharhaista eroväkivaltaa luultavasti molemmilta. Piittaamatonta ja hyvin ikävää ja välinpitämätöntä mistään.
Oletko sitä mieltä, että tuolla tavoin saa oikeutta? Minä en usko että saa.
Tiedän, että minut uhrannut narsisti valehtelee minusta selkäni takana suu vaahdossa, mutta en puutu peliin millään tavoin. Minun mielestäni totuus ei pala tulessakaan (mitä sanontaa kyseinen henkilö yrittää käyttää omiin tarkoitusperiinsä). Ei ole olemassa mitään versioita mistään tarinasta, on vain se totuus.
Joillakin on todellakin jotain merkillistä pelissä, jos palstoilla täytyy riehua tuollatavoin toistensa kimpussa. Taidan nyt muistaa minkälaisista kamppailijoista on kyse.
Kuka lukee sekalaisilta palstoilta heidän keskinäistä sekoiluaan, jota ovat yrittäneet tännekin palstalle tuoda joskus. Muistaakseni ovat saaneet asiallisia vastauksia, ainakin se mies, jota nyt ajattelen tuonkin aloituksen tekijäksi. Ei ole tainnut neuvot mennä perille...
Entä sinä itse, kirjainsykerö?
Toivoit tuolla toisessa ketjussa pelästymistä (olit varmaan sinä) palstan kirjoittajille. Miksi kirjoittajien pitäisi pelästyä? Keskustelua käydään hillitysti ja peitellysti. Oletko jonkunlainen sadisti, joka saat toisten pelästymisistä kiksejä? Mitä tuo kertoo sinusta? Minä tiedän, mitä se kertoo sinusta.
Lukekaa toisesta ketjusta selitys ja aukokaa sen jälkeen päätänne.
"Lukekaa toisesta ketjusta selitys ja aukokaa sen jälkeen päätänne."
Kyllä nyt luin niitä selityksiä.
Olen tunnistavinani ongelmatapauksen siksi, jolle täällä palstalla on jaettu asiallisia neuvoja.
En hyväksy, että muita sekaannutetaan asiattomasti omiin ongelmiin. Ei nyt auta se, että lapset kärsivät... jonka tunnuslauseen on tietenkin totuttu avaavan kaikki aikaansaadut solmut.
Koska lapset kärsivät, niin asianosaiset pitäisi huolehtia heistä eikä suinkaan sännätä sekoittamaan ventovieraita asiaansa.
Pysyn kannassani enkä todellakaan pyydä anteeksi.
Selkärankaa kaipaisi nyt pari muuta aikuista henkilöä.
Arvoitus:
Mikä on sellainen, joka tekee jotain tyhmää ensin itse.
Sitten se vaatii että muut pyyt pyytävät anteeksi häneltä.
Mitähän siellä "parisuhteessa" (hah) on käytetty aseena kun täällä palstallakin käytetään lapsia.
Ensin toimitaan rumasti ja sitten mennään lasten taakse piiloon :(
Semmoisiakin ongellmia ollut että sähköposti,tilit ja ym kaapattu
- toki yhteiskunnan pienimpien syytä se toki ei ole
- ehkä enempi joidenkin aikuisien tarkoitushakuisuutta
- ehkä peloitella, kiristää jollain vaikka pornolla tai muilla räävittömyyksillä, vaikkei ihmisillä ehken hintaa, niin joku kärsimyksen taakka muodostuu aina jotain asioista - jossain pitäs kulkea myös raja kohtuullisuuden ja kohtuuttomuuksien välillä. Uskonasioissakin.