Olen Varsinais-Suomen piirin jäsen ja tästä piiristä on erotettava toisen tien kulkijoina yhteensä noin 20-30 piirin ja puolueen nykyistä jäsentä. Tässä Varsinais-Suomen piirissä on siis suoritettava puhdistettava. Samaa puhdistusta suosittelen tehtäväksi puolueemme kaikissa piireisssä, mikäli tarvetta sille puhdistukselle on ja sitähän on.
Varsinais-Suomen piiristä erotetta 20-30
puhdistus-piiri
16192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Muista oikeinkirjoitus!
Yksinkertainen temppu on uusia jäsenkirjat, joita ei tietenkään kaikille annata. Näin puhdistettiin Neuvostoliitossa kommunistinen puolue. Sopii myös persuille.
Ketä muka pitää erottaa ? En tiedä ainuttakaan. Kerro nimet niin perustelun.
Kirjoittelu erottamisesta on oman pesän likaamista ja erottamisperuste.
Erottakaa kaikki! Työleirille joka tyyppi vahtimaan toisiaan, muutaman pomopolitrukin voisi aluksi ampua varoitukseksi.
Erottamista tärkeämpää on, että varsinais-suomen perussuomalaiset Juhani Pilpolan johdolla tekevät kaikkensa, että Maarit Rostedt saadaan mukaan puolueen sisäiseen presidentti kilpailuun.
Olen Pilpolan kanssa samoilla linjoilla siinä, että vain Maarit Rostedt voi pelastaa puolueen tulevaisuuden ja uskottavuuden.
Työleireillä ihmiset harjataan?
Rostedt loikkasi "Sinivalkoisiin" eli Olavi Mäenpään apulaiseksi. Ura loppui luonnollisesti siihen.
Tiedän, että heitto on tehty huumorimielessä. Sain vatsani kipeäksi. Jussi on hyvä puheenjohtaja ja armoton humoristi.
Yrittääkö Maaritin poika Jethro presidentiksi, kun on päässyt julkisuuteen joka ohjelmaan ?
Jethro arvostaa varmasti Perussuomalaisten arvoja, jos äitikin on ollut mukana.
Timo Soinin vetäydyttyä Jethro on loistava presidenttiehdokas. USAssa ahkera yrittäjä Trump suorine ja hyvine ajatuksineen on seuraava Rebulikaanien presidenttiehdokas. Yrittäjä Rostedt on vastaavasti Suomen Trump.
Donald Trump on Amerikan Jetrhro Rostedt. Molemmat ovat kovia jätkiä ja tulevia presidenttejä.
Varsinais-Suomi tukee Jethroa.
Jethrolla ei oo ristillistä näkemystä. Sanassa sanotaan, että sellasten mulkkuun tulee myllynkivi ripustettavan ja heidät tuliseen järveen heitettävän.
....
Ps.
Jvgjbv
Upea.
Jjvhjhhh