Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voihyväluojasentään

      Tämä se on kans sairas tyyppi. Jatkuvasti päkätissä tappamisen kanssa.

      • seOnWannabeJihadisti

        pyhä soturi,
        hauaisi olla popcornin nassuttaja...


      • Olikopahastisanottu

        Näin murhanhimoisia ovat israelin lipun liehuttajat. Ihmisyys ei merkitse heille mitään.Yksi Israelin johtajista esitti USAn TVeessä ehdotuksen
        ajaa palestiinalaiset erämäähän telttakyliin, missä mikään ei kasva, ei edes
        rikkaruohot. Ilman vettä ja ruokaa.Siis poliittisesti korrekti GENOCIDE .
        Siinä on meillä Jumalan oma kansa ,mukamas, joilla on lasten ja naisten
        tappaminen mieliharrastusta.


    • Anonyymi

      Helvetin hyvä että Iran joka säätää rikollista toimintaa ukrainalaisia vastaan . Tuhotaan .Ja länsimaalainen ajatusmaailma ottaa vallan

    • Anonyymi

      Mitä maata vastaan seuraava matsi näillä sotahulluilla?

    • Anonyymi

      KUMPIKIN HÄVIÄÄ. Isis real vale valtio katoaa kartalta.
      PALESTIINA ON JA PYSYY.
      VÄÄRYYDET KORJATAAN,, hölmöt.

    • Anonyymi

      Israel ei voita, puuttuu kymmenen muuta heimoa se on Israel.
      Ehkäpä nämäkin nyt taistelelevat huomaavat sen tosIasian, että jotain aseista huolimatta puuttuu ja huonosti tässä käy.

    • Anonyymi

      Jos älyllä on jotain tekemistä sodankäynnissä niin Israel on ylivoimainen. Nobel palkinnot Arabit 11 Nobel palkintoa. Juutalaiset 216 Nobel palkintoa. Hirmuinen ero.

      • Anonyymi

        Niillä,on DOWN SYNDROOAM GE3NIT,KAOKILA hah 🤣
        Sukurutsa ja geenien muuttamien ..


    • Anonyymi

      Ehkä juutalaiset joutuvat muuttamaan Ameriikkaan omiensa luo.
      Ei Israelissa voi kohta asua vihamielisten arabien ympäröimänä.

    • Anonyymi

      Kuka jakaa Nobelin palkinnot? Montako juutalaista on päättämässä palkinnoista?
      Tässä on kuitenkin hyvä osoitus niistä tekosyistä, joita Israeli on käyttänyt vuodesta 1992 tekosyinä aloittaa sota Irania vastaan: https://t.me/DUMBSandCloning/579573
      Vuonna 1992 syy oli, että Iran saa ydinaseensa toimimaan 3 - 5 vuoden sisällä. Tänään syy on, että Iran saa rikastetuksi (yli 60% uraania) viikkojen sisällä pommeissa käytettäväksi. Siis ei ole vieläkään valmista pommia eikä riittävän puhdasta uraania, joka toimisi aseena.
      Se on kuitenkin selvää, että Israelilta ja Länneltä loppuvat torjuntaohjukset nykyisellä vauhdilla jo kymmenessä päivässä.

      • Anonyymi

        Ymmärrän etteivät Arabit ole kovin eteviä varsinkaan ydinfysiikan alalla, siksi heillä ei vielä ole pommia eikä siihen tarvittavaa riittävän puhdasta uraania, jos olisi saattaisivat räjäyttää itsensä. Ei lopu länneltä torjunta eivätkä muutkaan ohjukset, koko ajan valmistuu uusia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ymmärrän etteivät Arabit ole kovin eteviä varsinkaan ydinfysiikan alalla, siksi heillä ei vielä ole pommia eikä siihen tarvittavaa riittävän puhdasta uraania, jos olisi saattaisivat räjäyttää itsensä. Ei lopu länneltä torjunta eivätkä muutkaan ohjukset, koko ajan valmistuu uusia.

        Patriotteja valmistui ennen Ukrainan sotaa 500 kpl vuodessa. Nyt USA nosti niiden vuosikapasiteetin 550 kappaleeseen. Koska ohjuksia tarvitaan 2 kappaletta yhtä torjuntakohdetta vastaan, niin tuolla valmistusmäärällä voidaan torjua keskimäärin joka työpäivä yksi kohde ja muutamina extrakohteita pyhäpäivinä.
        Iranilla taitaa olla noita ballistisa ohjuksia varastoissaan jotain 4000 kappaletta. Kiina lennätti heti Israelin hyökkäyksen alettua ainakin kolme lentokoneellista ohjuksia Iraniin.
        Israelin ohjukset riittävät vielä noin 10 päiväksi, kun päästävät suurimman osan (65%) Iranin
        ohjuksista läpi puolustuksensa. Eikä tuo Jenkkien Buster bomb olekkaan niin tehokas, koska Jenkit puhuvat jo ydinaseen käytöstä bunkkerien tuhoamiseen. Eikös Putinin pitänyt olla vuonna 2022 se pahis, joka ottaa ydinaseen käyttöönsä Ukrainassa?


    • Anonyymi

      Tiesittekö, että kyseessä on Allahin sota kaikkia vääräuskoisia vastaan, mm. kristityt ja juutalaiset pitää siinä sodassa tappaa.
      Muslimit ovat siis sodassa Jeesusta Kristusta vastaan.

    • Anonyymi

      Israeli ilmoitti ensin, että Iran on tuhottava, koska se jalostaa uraania. Mikään sopimus maailmassa ei kiellä mitään maata jalostamasta uraania 60% puhtauteen asti. Kaikki sopimukset maailmassa kieltävät ennaltaehkäisevät iskut ilman YK:n Turvallisuusneuvoston asiaa koskevaa käsittelyä ja lupaa.
      Tänään Israeli on ilmoittanut hyökkäyksensä syyn olevankin Iranin nykyisen hallinnon vaihtamisen murhaamalla maan uskonnollisen johtajan.
      EU lähetti Ranmskaan täksi päiväksi neovottelijoita, eli Ranskan, Saksan ja Englannin ulkoministerit sekä supernaisen Kaija Kallaksen. Kyllä tuo porukka aukaiseen tämän mitättömän solmun niin, että USA:n ei tarvitse käyttää ydinasettaan Irania vastaan.
      Huomaatteko muuten, kuinka politikkojen agendat muuttuvat sen mukaan, miten asiat törmäävät kentällä karille?
      Lukekaan muuten Politicosta, mitä Washington DC:n piirit ajattelevat Ukrainasta, Zelenskystä ja erityisesti Andrei Yermakista. Niin agendat muuttuvat kuin .....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1333
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1071
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      67
      845
    4. 60
      651
    5. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      51
      648
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      541
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      30
      533
    8. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      507
    9. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      503
    10. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      16
      497
    Aihe