Persut haastavat teidät käräjille

Nyt pääsette käräjille! Niin niin, juuri te, jotka olette haukkuneeet persuja natseiksi. Pannaan huippujuristi asialle ja loppuu se natsittelu.

http://www.hs.fi/politiikka/a1439259134569?jako=f981a13f4f36285f6561af764969c88e&ref=tf_iHSisboksi-etusivu&utm_campaign=tf-hs&utm_source=iltasanomat.fi&utm_medium=tf-desktop&utm_content=frontpage
4764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 47

Vanhimmat

Siinä vaiheessa kun vankilan suihkussa saippua putoaa... Saattaa käydä mielessä, että kannattiko haukkua natsiksi...

Äänestä
  • Perus suomalaisia natsiksi haukkuneet vaan tykkäävät, ja tahallaan puottelevat saippuoita, ja lipsuttelevat niitä sormistaan pitkin lattiaa että saavat pyllistellä peräpukamiaan näkyville !

    Äänestä

Persut on koomisuudessaan ihan parhaita. Itse haukkuvat kaikkia muita ja kun niitä nimitellään ollaan haastamassa oikeuteen. Jos puhuu kuten natsit ja käyttäytyy kuin natsit niin kannattaako loukkaantua että sanotaan natseiksi?

Äänestä
  • Missä vaiheessa persut on kaasuttanu juutalaisia kaasu kammioissa ja polttanut niiden ruumita uunissa ?????

    Äänestä

  • Ja missä vaiheessa persut ovat raiskailleet pakolaisnaisia, pieksäneet jengillä yksin liikkuvia, ryöstäneet vanhuksia kaduilla jne. ?

    Kyllä PS on ainoa puolue, joka yrittää pelastaa suomea ja suomalaisuuden rippeitä. Moku-natsit yrittää tuhota suomen, valkosuomalaisuuden ja suomalaisen kulttuurin !

    Äänestä

  • Viimeksi viikko sitten jyväskylässä?

    Äänestä

  • Mutta kun laki on nyt sellainen, että persuja saa haukkua, niistä saa keksiä valheellisia juttuja. Mutta kun persu ei tykkää monikulttuurista ja haluaa taistella sitä vastaan, niin johan meteli nousee. Se on laitonta, siitä tehdään rikosilmoituksia!
    Ehkä todella on niin, että joidenkin puolueide kannattajien on edelleen vaikea kestää vaalihäviöt!
    Ja mitäs rikollista siinä on, jos nuoret miehet osoittavat kunnioitusta Eugen Schaumanin haudalla? Schauman sentään ammuskeli venäläisen joka vimmalla yrittä venäläistää suomalaisia. Olisiko pitänyt mennä Pietariin Bobrikofin haudalle parkumaan, siitä, ettemme olekaan venäläisiä?

    Äänestä

  • eipaljonaikaa kirjoitti:

    Viimeksi viikko sitten jyväskylässä?

    Politiikalla suomea puolustetaan kehittymättömien kulttuurien levittäjiltä ja sosiaalipakolaisilta, ei millään mellakoinnilla.

    Pelkäänpä vaan, että taakkamamujen lisääntyminen työttömyyden keskelle aiheuttaa oikeitakin mellakoita vielä.

    Äänestä

  • No siinä taas melkoinen idiootti: etkö osaa huomioida megalomaanisen idoottimaisesa päässäsi, että SUURIN OSA persuista EI OLE nimitellyt ketään miksikään? Silti KAIKKI Persut on leimattu natseiksi. Aivan sama kuin jos KAIKKI vasemmistolaiset leimattaisiin anarkistihäiriköiksi, vain siksi että osa heistä on. Jos näin tehtäisiin, siihen olisi turha hakea oikeutusta siitä, että osa vasemmistolaisista on haukkunut jotakuta toista.

    Mutta todennäköisesti tämä on sinulle liian vaikeaa käsittää. Kaltaisesi ihmisen älykkyysosamäärä putoaa heti alle 50:n kun on kyseessä persut tai mamut. Vaikka tähänkin on tietenkin tieteellinen perustelu: ihminen on valmis estämään omia älyllisiä prosessejaan varjellakseen omaa laumaansa, olemaan siis tarkoituksella tyhmä.

    Äänestä

  • analyysi kirjoitti:

    No siinä taas melkoinen idiootti: etkö osaa huomioida megalomaanisen idoottimaisesa päässäsi, että SUURIN OSA persuista EI OLE nimitellyt ketään miksikään? Silti KAIKKI Persut on leimattu natseiksi. Aivan sama kuin jos KAIKKI vasemmistolaiset leimattaisiin anarkistihäiriköiksi, vain siksi että osa heistä on. Jos näin tehtäisiin, siihen olisi turha hakea oikeutusta siitä, että osa vasemmistolaisista on haukkunut jotakuta toista.

    Mutta todennäköisesti tämä on sinulle liian vaikeaa käsittää. Kaltaisesi ihmisen älykkyysosamäärä putoaa heti alle 50:n kun on kyseessä persut tai mamut. Vaikka tähänkin on tietenkin tieteellinen perustelu: ihminen on valmis estämään omia älyllisiä prosessejaan varjellakseen omaa laumaansa, olemaan siis tarkoituksella tyhmä.

    nekin perus suomalaiset,jotka ovat sanoneet asian ihan suoraan, ovat taatusti harkinneet sanojaan, ja "ampuneet" sanoillaan KESKELLE KYMPPIÄ , ja siksihän se holtittoman maahanmuuton kannattajat just aloittavatkin jokakerta tuon MIELIPUOLISEN KILJUNNAN, kuin muslimit muhametin TEKOJEN TOTUUKSISTA !!!

    Äänestä

Nyt ne persut sitten ovat kieltämässä sananvapauden Suomessa!
Noiltahan voi odottaa mitä hyvänsä järjettömyyksiä näköjään loputtomiin.

Äänestä
  • Sananvapaus loppui Halla-ahon oikeudenkäynnin myötä.

    Äänestä

  • Onko kunnianloukkaus sinun mielestä sananvapautta? Olette te saatana kyllä mielisairaita. Ei vittu, millaisia vanhempia sinulla on ollut? Kai se vaatii vähintään parin kromosomin puutteen kun on noin saatanan tyhmä, tai vihervasuri.

    Äänestä

Muuttuuko kaikki persuiksi jos kielletään arvostelu? Miten persut aikoo estää väärän äänestämisen?

Äänestä
  • Varmaan sitten laitetaan jo omat "vaalitarkkailijat" asialle. Saadaan sitten varmasti Persujen mielestä oikeanlainen vaalitulos.

    Äänestä

  • Natsitteluko arvostelua? Saattaa ollakin alle 10-vuotiaan mielestä. Tällä tasollahan ne vihervasurit aina ovatkin.

    Minäkin kokeilen:
    Vitun stallarihomo, murhaava uusbolsu.
    Siinä sitä sinun määrittelemää arvostelua.

    Äänestä

Onko kunniaa loukattu? Miten voi loukata sellaisen porukan kunniaa jossa on mukana kirkkohopeat ja kolehtivarat sekä ehtoollisviinit vohkinut varas, sekä luottokorttipetoksiin syyllistynyt käsilaukku rosvo, sekä lukuisista muista rikoksista tuomittuja hämärämiehiä!

Äänestä
  • Takki kääntyy kuin propelli, mutta pettynyt ei saa olla?

    Äänestä

Ei vankilan suihkussa ole mitään hätää vaikka saippua putoaiskin jos siellä ei ole yhtään homopatsaan rakentaja persua lusimassa mut jos Soini ja Tynkkynen vanhat maakuoppa jytkyttelijät on lusimassa niin sit täytyy katsoo että nää kaks jytjyttelijää on jo persu tarpeet hoitaneet suihkussa

Äänestä

PS puolueen kannattajien ja edustajien haukkuminen natseiksi on tosi asiatonta ja hyvä olisikin, jos nämä herjaajat vietäisiin oikeuteen,

PS pyrkii kaikessa ajamaan Suomalaisten etua ja on käsittämätöntä, että Suomalaiset sitten herjaavat PS puoluetta

Äänestä
  • Itse solvaa muita puolueita oikein televisiolähetyksessä. Eikö yhtään hävetä?

    Äänestä

  • kjhgghjk kirjoitti:

    Itse solvaa muita puolueita oikein televisiolähetyksessä. Eikö yhtään hävetä?

    Sinä tumpelokorva et erota solvaamista ja täysin tätä kansaa hunninkoon vieviä puolueita toisistaan. Pidät totuuden puhumista solvaamisena, kuin pahanteosta kiinni saatu kakara !

    Äänestä

  • kjhgghjk kirjoitti:

    Itse solvaa muita puolueita oikein televisiolähetyksessä. Eikö yhtään hävetä?

    Linkki? Missä persut ovat solvanneet vihervasureita murhaaviksi stallareiksi? Olkaa raiskarit hiljaa.

    Äänestä

Suomi Suomalaisille muttei persuille! Kummallinen loikkari ja pikkurikollisporukka muka ajaa Suomen etua? Persut ei tule toimeen muitten kanssa ja ylpeilee tällä ominaisuudella!

Äänestä
  • Persujen äänisaalis ei ollut edes 20 prosenttia ja silti esiinnytään niin enemmistönä.

    Persu ajattelee suomalaista leikkaamalla koulutuksesta, köyhiltä, eläkeläisiltä ja orjuuttaa työväestön. Ilmeisesti nämä ryhmät eivät ole suomalaisia.

    Äänestä

  • ppoioppppoo kirjoitti:

    Persujen äänisaalis ei ollut edes 20 prosenttia ja silti esiinnytään niin enemmistönä.

    Persu ajattelee suomalaista leikkaamalla koulutuksesta, köyhiltä, eläkeläisiltä ja orjuuttaa työväestön. Ilmeisesti nämä ryhmät eivät ole suomalaisia.

    Muut puolueet ovat ajaneet Suomen kansan tuhon partaalle, ihteään kehuen !!!

    Mutta kun ainoana isänmaallisena puolueena PerusSuomalaiset kertoi totuuden, niin välittömästi alkoi helevetillinen rätkyttäminen rasisteiksi, ja natseiksi, KUN PS haluaa maahanmuutto politiikkaan sellaisen muutoksen, ETTEI JOUDUTA SAMAAN HELEVETTIIN kuin MIHIN ruotsalaiset ja koko eurooppa ON JO JOUTUNUT NOIDEN MIELIPUOLISTEN muslimien kanssa !!!

    'Ja ne räkyttäjät ovat olleet kilvan ajamassa TÄTÄ MAATA ja KANSAA KONKURSSIIN !!!

    HÄVETKÄÄ JÄRJETTÖMÄT EPÄISÄNMAALLISET IDIOOTIT- ETTE EDES TAJUA SEN VERTAA, että MITKÄ USKOMATTOMAN ISOT ONGELMAT ON SEURAUKSENA,-JOS MAAHANMUUTTOON EI TULE KURIA ja JÄRJESTYSTÄ !!!

    TÄMÄKIN MAA ON KOHTA kuin LÄHI-ITÄ- JOS ET SITÄ SANOMATTA ALA TAJUTA !!!

    Äänestä

  • Jytky jytky jytky.

    Äänestä

Arhinmäen ja Vasemmistoliiton paskasakki kantaa vastuuta perättömistä väitteistään?

Äänestä
  • Todellista roskasakkia. Alatyylinen ja lapsellinen natsiksi haukkuminen on muka "arvostelua" ja sananvapautta. On tämä uskomatonta millaisia vajakkeja sitä vaeltaa vapaana ja syntyy ihmiskuntaan. Vanhempansa varmaan ihmisen ja sian risteytys.

    Äänestä

  • fqdqqd kirjoitti:

    Todellista roskasakkia. Alatyylinen ja lapsellinen natsiksi haukkuminen on muka "arvostelua" ja sananvapautta. On tämä uskomatonta millaisia vajakkeja sitä vaeltaa vapaana ja syntyy ihmiskuntaan. Vanhempansa varmaan ihmisen ja sian risteytys.

    Siivotkaa kielenkäyttöänne, nuori mies! Eikö teille ole kotona opetettu käytöstapoja, sitä miten ihmisille puhutaan? Nyt, menkää ja peskää suunne saippualla ja hävetkää!

    Äänestä

Voi, voi kun on niin epistä... Persulinot riehuvat, levittävät väärää tietoa ja haukkuvat kaikkia mahdollisia ja sitten kun heitä kritisoidaan, niin se niin epistä.

Aivan lapsellista.

Kuinka moni on poseeranut uusnatsijärjestön edustajien kanssa "vahingossa"???

Äänestä
  • Haukkuvat? Mitä sinä täällä teet sitten? Haukut. Vuf vuf vaan senkin vammainen rakkikoira. Minä en sentään ole niin tyhmä että teeskentelen olevani parempi ihminen ja demokratiassa eriarvoinen eri mieltä oleviin verrattuna.

    Olet säälittävä paskaläjä, ihan oikeasti. Sinä ja kaltaisesi. Jos hyväskyt muiden perättömän natsittelun, niin saa sinuakin kutsua vaikka miksi eikä sinulla ole oikeutta olla loukkaantunut. Tiedätkö mikä on kunnianloukkaus senkin tekopyhä vammainen vasuripaskapää?

    Äänestä

  • Kukahan tässä on lapsellinen? En vieläkään tiedä oletko trolli, lapsi vai vajaaälyinen. Ehkä edustat useampaa niistä vaihtoehdoista?

    Äänestä

  • heh_heeeeee kirjoitti:

    Kukahan tässä on lapsellinen? En vieläkään tiedä oletko trolli, lapsi vai vajaaälyinen. Ehkä edustat useampaa niistä vaihtoehdoista?

    "Olet säälittävä paskaläjä, ihan oikeasti. Sinä ja kaltaisesi. Jos hyväskyt muiden perättömän natsittelun, niin saa sinuakin kutsua vaikka miksi eikä sinulla ole oikeutta olla loukkaantunut. Tiedätkö mikä on kunnianloukkaus senkin tekopyhä vammainen vasuripaskapää?"

    "Kukahan tässä on lapsellinen? En vieläkään tiedä oletko trolli, lapsi vai vajaaälyinen. Ehkä edustat useampaa niistä vaihtoehdoista?"

    mo.t.

    ei mulla muuta.

    Äänestä

Jokainen joka haukkuu persuja tai niiden äänestäjiä natsiksi, suosittelisin tutustumaan toiseen maaiman sotaan se että persuja haukutaan rasisteiksi, natseiksi ja fasisteiksi mitähän sitten tälläset etniset puhdistukset nykypäivänä on ???

Äänestä
  • Juuri niin. Kai näitä solvajia voisi sanoa uusbolsuiksi, kiihkostallareiksi tai monikulttiraiskareiksi vastaavasti. Raiskaaja olisi jopa lähes oikeaan osuva termi, koska he kannattavat ulkomaalaisten suorittamia suomalaisnaisten raiskauksia j vanhusten ryöstöjä.

    Äänestä

  • Ei nyt kovin ihana, mutta uudissana kumminkin: monikulttiraiskari.
    Monikulttiraiskari rikastaa suomea.

    Äänestä

  • Jonkinlainen mielenhäiriö tässä on selvästi kyseessä: kun alaikäinen tyttö joukkoraiskataan, viillellään ja hiukset revitään hänen päästään, niin osa ihmisistä keskittyy rankaisemaan niitä, jotka puhuvat vihaisesti raiskaajista, tai heidän etnisestä ryhmästään. Rasistinen yleistäminen on tuomittava, mutta niin on joukkoraiskauskin. Kysymys kuuluu: KUINKA IHMISET KYKENEVÄT SIVUUTTAMAAN JOUKKORAISKAUKSEN JA KESKITTYMÄÄN RASISTISEEN YLEISTÄMISEEN???? Tämä on täysin käsittämätöntä. Onko tässä taustalla silkka itsekkyys: tarve kaataa kilpaileva vihollislauma, eli nationalistit? Kun oman lauman, (tässä tapauksessa ns. suvaitsevaisten) asema on uhattuna, ihminen välittää vain tästä, eikä häntä voisi vähempää kiinnostaa jonkun joukkoraiskatun lapsen tuska? Ihminen on todellakin kammottava, itsekäs peto. Mukaanlukien eräskin Helsingin Sanomien toimittaja.

    Äänestä

Minä näen tässä useammankinlaisia skenaarioita, joista useimmat päättyvät persujen voittoon.
1) Kunnianloukkaussyytteitä nostetaan ja kaikki menevät siten, ettei tule tuomiota. Persut häviävät, koska aina tulee myös kuluja. Turhan valittajan maine lisärasitteena.
2) Kuten 1, mutta vähintään 10% syytteistä johtaa jonkinlaiseen tuomioon. Tässä tulee varmasti vastapuolelekin kuluja, jonka voi katsoa jo voitoksi sinänsä. Kokonaisuus ehkä tasapeli, kun on omiakin kuluja.
3) Isoin osa 1. kohdan jutuista päättyy tuomioihin. Selvä voitto sekä taloudellisesti että maineellisesti persuille. Sopii myös tulevien vaalikampanjointien materiaaliksi. Pahimmillaan pistää taloudellisessa syöksykierteessä olevan julkaisijan pois markkinoilta. YLEllä ei ole suoraan tätä vaaraa, mutta kiertotietä sekin voi tulla eteen, siis rahoituksen keventäminen veronmaksajien iloksi.

Kun ajatellaan, että tri Halla-aho voitti ainakin vaalibudjettinsa kohdalta, vaikka hävisikin korkeimmassa oikeudessa juttunsa, niin tasapeli käräjäoikeudessa tarkoittaakin helposti isohkoa voittoa. Jos vastapuoli jatkaa ylempiin asteisiin, säästöä tullee vaalikampanjoinnin osalta.

Loppujen lopuksi oikeussalien käyttäminen poliittisten asioiden ajamiseen on aika raadollista. Mutta se saattaa olla oikein käytettynä erittäin tehokasta, siksi siis houkuttelevaa. Tehokkusväite perustuu tässä tri Halla-ahon saavutuksiin.

Äänestä

Pikkupoika haukkui minua vanhaksi. Nostan syytteet koska se on törkeä kunnianloukkaus. Sanoa nyt vanhaksi muiden edessä.

No ei nyt oikeasti, mutta nykyään ei saa sanoa mitään, koska muuten joku haastaa oikeuteen pienimmistäkin asioista. Rosvo jos ryöstää kodin, ei saa suojella itseään vaan sen pitää antaa puukottaa 10 kertaa ja sitten vasta saa soittaa apua ja odotella poliisia. Muuten saa 10 vuotta linnaa. Joskus joku paikka ryöstettiin, ja omistaja lähti perään. Sai suuret rahasummat maksettavaksi varkaille, ja linnaakin taisi tulla, vaikka varkaat itse ryöstivät ko, paikan. Oikeus ei pelaa Suomessa.

Äänestä
  • PERÄÄN,-VAAN AMPUA PAIKANPÄÄLLÄ JA TARKASTI -NIIN ON HELPOMPAA VIRANOMAISILLA.

    Äänestä

No kuinkas monta on jo haastettu?
Sitähän minäkin reppana jauhaa paskaa.

Äänestä
  • Projekti on vasta aluillaan joten odota rauhassa. Nürnberg tulee.

    Äänestä

  • TuomiopäiväTulee kirjoitti:

    Projekti on vasta aluillaan joten odota rauhassa. Nürnberg tulee.

    Johan 20 %:lla persujen kansanedustajista on joku rikostuomio...ja toimistolla ehdollisella raiskauksesta päässyt työmies.

    Joten käräjiä odotellessa....eihän rikolliset (kuulema persulogiikan mukaan tee parannusta – paitsi valkoiset persumiehet)...

    Äänestä

  • TuomiopäiväTulee kirjoitti:

    Projekti on vasta aluillaan joten odota rauhassa. Nürnberg tulee.

    Joo tuleehan se maailmanloppukin joskus, mutta vain vähä-älyiset siitä ennakkoon poraa.

    Äänestä

persujen kannatus kasvaa ja suvakki toimittajien työt vähenee ellei peräti lopu kokonaan,,,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Loppu_natsittelulle kirjoitti:

Nyt pääsette käräjille! Niin niin, juuri te, jotka olette haukkuneeet persuja natseiksi. Pannaan huippujuristi asialle ja loppuu se natsittelu.

http://www.hs.fi/politiikka/a1439259134569?jako=f981a13f4f36285f6561af764969c88e&ref=tf_iHSisboksi-etusivu&utm_campaign=tf-hs&utm_source=iltasanomat.fi&utm_medium=tf-desktop&utm_content=frontpage

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu