Espoossa huonot koulut

Kaikessa ne vaan säästää
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kyllä, osa oppilaista laitetaan stadin puolelle kouluun, kun itsellä ei ole resursseja.

Äänestä

Ei pidä paikkansa. Meidän lapset käyneet Olarissa ja Tapiolassa, kaikki mennyt hyvin. Tasokkaat opettajat ja mukavat oppilaat. Ei kyllä ole kokemusta Suvelasta, Kirstinmäestä tms. Etis on ollut aina Suomen paras tai toiseksi paras lukio, samoin Olari pärjännyt loistavasti. Älkää valittako, muutaman euron (vihkoja ja kyniä) voi jokainen hankkia lapselleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nilkkijärvi kirjoitti:

Kaikessa ne vaan säästää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu