500 turvapaikanhakijaa viikossa

Olemme tuhon omat, tällä vauhdilla on Suomen valtio on konkurssissa muutamassa kuukaudessa

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/308602-jo-500-hakemusta-viikossa-turvapaikanhakijoiden-maara-kasvaa-nopeammin-kuin-koskaan
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei hätää - perussuomalaiset ovat hallituksessa!

Äänestä

Kansojen vaelluksia on ollut kautta historian.
Nyt on menossa uusi kansojen vaellus. Eurooppa täyttyy uusilla asukkailla. Suomalaisetkin ovat tänne aikoinaan vaeltaneet ja lappalaiset siirtyneet alta pois. Nyt vaelletaan Lähi-idästä ja Afrikasta paremmille viljelysmaille.
Lisäksi voi miettiä millä oikeudella jokin maapläntti on jonkin kansan ikuista nautintaoikeutta.

Äänestä
  • Tämä vaellus ei ihan heti loppukaan,nyt populaatio tuhatkertainen edeliseen verratuna.

    Äänestä

24000 tuhatta, tämä tulee vuodessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


25000vuodessa kirjoitti:

Olemme tuhon omat, tällä vauhdilla on Suomen valtio on konkurssissa muutamassa kuukaudessa

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/308602-jo-500-hakemusta-viikossa-turvapaikanhakijoiden-maara-kasvaa-nopeammin-kuin-koskaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu