miksi siilinjärvi haisee sipulille?
sipuli........
20
1028
Vastaukset
- Sipuliii
Ehkäpä siksi kun Siilinjärvellä viljellään sipulia, ja ne menevät Mc'donaldsille.
- hyvä_dödö
On se paljon parempi kuin siilinjärveläisten oma haju.
- Leeti
Siellä on typerä Sakottaja parkkipaikalla, pitäs vähän seuraavalla kerralla opettaa tai vetää kuonoon. On muuten tuttu naama.
- mimmilii
Miks sitä sakottajaa pitäs vetää kuonoon? Sehän tekee vaan työtään . Ei se lakeja kirjoita. Virheistä sakotetaan
- pulikylä
nythän sulle kävi typo, oikeastihan siilinjärvi haisee pulille.
- töööt
Se on se raha kun haisee. Kun Kuopion puolelle mennään niin on se mädäntyneen kananmunan haju sellun pilaamisesta..
- Anonyymi
Eikös sen selaaminen usein aiheuta sillinhajua...
No joo. Silloin ilma haisee sipulille, jos sitä satutaan viljelemään siellä sun täällä. Mutta oletteko varmoja, että kyse on ainoastaan sipulista. Onhan täällä se Yarakin. Josta varmasti päästetään ilmaan paljon kaikenlaista saastetta ja pahanhajuista kaasua. Ne leviävät usein laajallekin alueelle.
- tietävailla
se on vehviläisen paska mikä haisee, tämän eläjän raktorit on tien tukkona, vois mennä sivuun kun on autojono takana, näitähän hihhuleita riittää, viron jälkeläisiä.
- Ranskis
Kaikki ne harjamäen ranskalaiset mamut kokkaavat sipulikeittoa?
- Anonyymi
Se haju ei oo täällä pölöjällä niin väliks
- Anonyymi
Oletteko muut koronarokottamattomat huomanneet mille rokotetut haisevat...
- Anonyymi
Siilin haju johtuu ripulipuliukoista.
- Anonyymi
Sikun ukoista haju lähtöö.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sikun ukoista haju lähtöö.
Siilissä on lasolin myynti lopetettava hajuhaittojen vuoksi.
- Anonyymi
Onko kukaan muu pohtinut, miltä Puijon torni näyttäisi, jos nykyinen huippupullistuma korvattaisiin sipulimaisella rakenteella?
- Anonyymi
Iisalmi tuoksui aikaisemmin leivälle.
- Anonyymi
Kohta losahtaa.
- Anonyymi
Saako leipäjonossa sipuleita.
- Anonyymi
Monta hyvää ravintolaa...Italian pizza 🍅 paras Napoli 🍕
Ketjusta on poistettu 27 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1673447- 152096
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2231490Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701241- 441211
- 371121
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381063Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke1361031- 47994
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.39974