kirjoittaa tänne pelkäävänsä, jos persu tulee ja vetää häntä turpaan. En iki päivänä kirjoittaisi palstoille jotain noin tyhmää, että pelkään jos joku hakkaa minut.
Hurrien pelkuruus on todellista.
Ja jos joku sattuu vetään hurria turpaan, niin tuskin hurri tietää mitä puoluetta lyöjä kannattaa, lyöjä voi hyvin olla myös mutis.
Hurrien pelkuruus on todellista.
Ja jos joku sattuu vetään hurria turpaan, niin tuskin hurri tietää mitä puoluetta lyöjä kannattaa, lyöjä voi hyvin olla myös mutis.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tämä suojmalisten mustamaalaaminen on arkiåpäivää RKP-aluleilla. Ja se johtuu juuri siitä vallanhimosta ja sen vallan menettämisen pelosta. RKP:läiset tietävät hyvin, että suomalaiset ovat maailman rauhallisin kansa, jossa väkivaltaa ilmenee käytännössä vähiten koko maailmassa. Mutta he haluavat esittää sen päinvastaisena juuri sen pelkonsa vuoksi.
Jos suomalaiset olisivat "väkivaltaisia", olisin mielenkiinnolla tämän koko 26-vuotisen elämäni aikana halunnut nähdä edes YHDEN sellaisen "väkivaltaisen suomalaisen", jotta olisin edes jotenkin tällaista järkyttävää ennakkoluuloa voinut ymmärtää.
Et sitten huomannut ironiaa. Miten fenno voisikaan öyhötykseltään mitään huomata...
Kyllä se on huomattu, mutta kirjoitus on siitä huolimatta todella lapsellinen ja vain hurri pystyy tuollaiseen. Tietysti siinä yritetään leimata niitä persuja myös.
Hauska se minusta oli :)
terv. suomenkielinen suomalainen
Precis lika skrattretande som alla dramaberättelser om vad pakkoruotsi ställer till med i nätfennornas liv.
Yli 70% suomalaisista vastustaa pakkoruotsia, eli kyllä niitä fennoja riittää.
Siinäpä se.