Antikristus todennäköisesti on hintti

Biblia käännös 1776 viittaa siihen ja samoin King James Versio Dan 11:37.

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oihgo

      Miksi?

    • Ne.on.pedoja

      Ei vaan se on paaviin viittaava sanoma. Se saa vetää vain käteen, mutta ei saa tunnustaa sitäkään.

    • Miettis

      Kyllä tuokin johtopäätös voi olla oikea. Se tuli minullakin ensin mieleen.
      Toinen vaihtoehto on Hab.1: 11 "Sitten se tuulena kiitää ja hyökkää, mutta joutuu syynalaiseksi, tuo, jolla oma voimansa on jumalana." (VK) tai " Sitten he kiitävät eteenpäin kuin tuuli, rientävät kohti uusia rikoksia. Omaa voimaansa he pitävät jumalana." (UK)
      Tästä UK:n käännöksestä tulee helposti mieleen muslimiterroristit, ei siis muslimit. Esim ISIS yms murhaajat. Heidän jumalansa on heidän pelolla ja väkivallalla ja islamin uskontoon pakottamisella saatu voimansa, jota he käyttävät pestatessaan saadaksene ihmisiä puolelleen ja uusia itsemurhaajia joukkoonsa .

      Kolmas vaihtoehto on ympäri maailmaa koskeva, uskontoja ja elämänkatsomuksia käsittävä humanismi ja siihen liittyvät rituaalit kaivaa itsestään jumalaa. Tämä ei myöskään välttämättä tarvitse olla meditaatioihin tai uskontoihin liittyvää, vaan sitä on jopa liian ylenmääräinen itsensä ihailu ja hoitaminen liiallisella kuntoilulla, hemmotteluilla, vitamiineilla monilla kauneusleikkauksilla, tatuoinneilla ja ruoalla mässäilyllä. Tarkoitan näillä siis liiallista enkä normaalia itsestään huolehtimista tai virkistäytymistä. Rajoja en aio määritellä ne osaa jokainen tehdä itse itselleen.

    • Epäilen Obamaa. Saanut palestiinalaiset aktiivisemmin vaatimaan maan jakoa, käyttänyt jotain tunnusta jossa on muslimitekstiä, kuitenkaan ei ole koraanin mukainen muslimi , ajanut homoliittolakia läpi. Youtubista löytyy kohtia jotka valaisevat asiaa.

      • täysin.mahdollista

    • ttkkl

      Antikristus on sellainen, joka ei tunnusta Jeesusta Jumalan Pojaksi Apostoli Johannneksen kirjeiden mukaan!

      Kalliomoskeijassa muhamettilaisilla on teksti sisä- ja ulkoseinillä: Jumalalla ei ole poikaa! Ja tuostahan voi selväst päätell antikkrituksen oevan muhamettilaisuus!!!

      • ttkkl

        Antikristus on sellainen, joka ei tunnusta Jeesusta Jumalan Pojaksi Apostoli Johannneksen kirjeiden mukaan!

        Kalliomoskeijassa muhamettilaisilla on teksti sisä- ja ulkoseinillä: Jumalalla ei ole poikaa! Ja tuostahan voi selväst päätellä antikkrituksen olevan muhamettilaisuus!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      181
      3119
    2. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      61
      1959
    3. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      65
      1563
    4. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      29
      1550
    5. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      90
      1236
    6. Tuntuuko sinusta mies

      että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti
      Ikävä
      22
      1215
    7. Rakastan sitä

      kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa
      Ikävä
      49
      973
    8. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      5
      922
    9. Mitä tapahtuisi....

      Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties
      Ikävä
      61
      917
    10. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      187
      912
    Aihe