Timo Soini kusetti äänestäjänsä!

Näyttää siltä, että nyt Timo Soini hyväksyy vuotuiset etelä-Euroopan tukiaiset, kun muutakaan ei mukamas voida!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015081320175137_uu.shtml

Minua ei kuitenkaan sama nilkki kuseta kuin kerran! Toista mahdollisuutta ei tule.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Jos persut lähtis hallituksesta niin vihreät ja vassarit tulis tilalle... Mitä eroo?

Äänestä
  • aika paljonkin.. vihreet torrpaisi Hanhikiven ydinvoimalan, vasurit yhteiskuntasopimuksen jne.

    Äänestä

  • no sittenhän olisi kaikille parempi että lähtis ja mitä nopeammin sen parempi.

    Äänestä

ensimmäinen kerta ollut.

Äänestä

Soini on puhekupla !!!!!!!!!!! eiköhän se ensivaalissa puhkea?

Äänestä

Kyllä.Kreikka sekä pakolaistulva.Saataisko Soini vielä moskeijan avajaisiin?

Äänestä

Kummallisinta on, että eduskuntamme suuri valiokunta ei tehnyt itsenäistä päätöstä Kreikan tukemisesta. Itsenäinen valtio ei lähde etukäteen myötäilemään oletettua EU-enemmistöä. Mikä taho pakotti Suomen sanomaan KYLLÄ?

Äänestä

Pääasia että vihervasurihyypiöt ja hurrrit pysyy poissa hallituksesta. HHOHOHOHOHO

Äänestä
  • Se nyt alkaa aivan sama kuka siellä hallituksessa on ku mistään ui tuu mitään.

    Äänestä

Hallituskriisi on Soinin mukaan isompi paha kuin rahan lappaminen Kreikkaan. Alas on Soinikin vajonnut juttamaista lahjusvirkaa kytätessään.

Äänestä
  • Viherpunkit ja rkp odottavat kieli pitkällä tilaisuutta nousta hallitukseen.

    Äänestä

  • Laiskat, kateelliset ja aggressiiviset vasurit odottavat Ruotsin mallin mukaista säpinää lähiöiden kaduille malttamattomina.

    Äänestä

  • gftryet kirjoitti:

    Viherpunkit ja rkp odottavat kieli pitkällä tilaisuutta nousta hallitukseen.

    Noteerasin Perussuomalaiset samaan sakkiin jo, kun eduskunta teki historiallisen yksimielisen päätöksen Yle-verosta.

    Äänestä

Timo JUUDAS Soini on pettänyt kaikki vaalipuheensa. Ei ollut persuista lunastamaan yhtään ensimmäistäkään lupausta. Maksamme siitä, että Timon perse saa levätä Audin takapenkillä.

Joko fikust persukannattajat alkavat pikkuhiljaa fiffaamaan mitä populismi tarkoittaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seolisiinä kirjoitti:

Näyttää siltä, että nyt Timo Soini hyväksyy vuotuiset etelä-Euroopan tukiaiset, kun muutakaan ei mukamas voida!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015081320175137_uu.shtml

Minua ei kuitenkaan sama nilkki kuseta kuin kerran! Toista mahdollisuutta ei tule.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu