yhteyteen Herraan, aina muistoon siihen hetkeen ku tunsi sen tule sydämessä joka sano älä mene, miten odotankaan sinua,ei tällä elämällä ole minulle enää mitää merkitystä, kauan aikaa sitte hylkäsin elämän..mutta ehkä se uskon liekki lämmittää ainaki ajattelee muita ympärillä ja niide tulevaisuutta
miten kaipaankaan
tehmies24v
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
sitä minä odotan
Minulla ei ole mitään huuman liekkiä sydämessäni, ja jos sinne sellainen meinaakin syttyä, niin tottuneesti minä sammutan sen.
Ja edelleen sanon, että sinä olet aikamme huumahenkisten uskonlahkojen uhri, joka nyt huuman laskettua ei enää tiedä, että mitä tekee.
Ja sanonkin, että älä ole niiden huumaavien tunteiden perään, vaan tyydy ihan tavalliseen rauhaan, joka ihmisellä on, niin sen sinä voit vielä saavuttaa.
tottuneesti sen sammutat, siinä sinä todella olet oikeassa
Minä en sammu ,juon vain Tolua..jota ei ole kielletty Sanan-Tarkasti Raamatussa. Menen aina kaupan infotiskille ja pyydän Sitruunan makuista Tolua.
"Mitäh!" - kysyvät pakana-virkailijat
Siis "Sitruunan tuoksuista Tolua" kosjaagbns
siis korjaan minä.