Neitsyydestähän on pari määritelmää; se, ettei ole mitään kokemusta seksistä ja se, ettei ole kokemusta sukupuoliyhdynnästä.
Itsellä ei kokemusta sukupuoliyhdynnästä, mutten silti osaisi ajatella itsestä neitsyenä. Mulla kokemusta vain käsin- ja suulla tyydytyksestä, alle 10 kertaa.
Olenko neitsyt?
5
248
Vastaukset
- ohi-onM
Tietysti sana on vain sana, mutta ei neitsyt-sana mielestäni oikein sovi käytettäväksi, jos on kuitenkin harrastanut toisen kanssa muuta seksiä. Mutta eriäviäkin näkemyksiä on. Joidenkin kultturien ja meikäläisten uskonryhmienkin keskuudessa neitsyys tarkoittaa vain sitä, ettei ole ollut yhdynnässä.
Esimerkiksi helluntaitytöt ovat usein valmiit suuseksiin, muttei yhdyntään. Samaa mainitaan myös lestadiolaisista. Idea kai on se, että viralliselle miehelle tulee ensimmäisessä yhdynnässä antaa kuva, että vittu on tiukka ja immenkalvo repeämätön.
Tätähän palvelee myös arabityttöjen feikkineitseys, jokaa saadaan sillä, että lääkäri ompelee vitun aukon pienemmäksi. Tai sitten on harrastettu yhdyntää vain persereikään.
Mutta koko puhe neitseydestä ja ennen kaikkea sen tolkuton arvostus, on meillä jo menneen talven lumia. - Japandearos
Voihan sitä asiaa vatvoa. Neitsyt kuin neitsyt jos sitä aktia ei ole harrastanut. SEN jälkeen kaikki on seksiä. Näin se vain menee hassusti.
- näinennenvanhaan
muslimi kulttureissa se anus homma on vakio, paimentolaisena syntyvyyden säänöstely toimi siten että naisen kanssa lähdettiin hevosella ratsastaan ja musuvaimo istui edessä ja ajuri työnsi kullin perseeseen ja hevonen hoiti liikkeen, silloin kun alkoi tekemään gutaa ajuri komenti hevosen raviin ja silloin mälli lensi akan ohutsuoleen saakka ja ajuri melkein putosi hevosen selästä ellei ollut akan persreiässä tiukassa
- LadyWest
En ole koskaan kuullutkaan tuosta ensimmäisestä määritelmästä! Kyllä neitsyt on silloin, jos ei ole ollut sukupuoliyhdynnässä, piste. Sinä olet vain muulla tavoin kokenut seksissä, mutta silti neitsyt.
Itse en ollut tehnyt mitään seksuaalista toimintaa miehen kanssa ennen ensimmäistä yhdyntää. En ollut nähnyt edes erektiossa olevaa penistä luonnossa. - prian
olet neitsyt ,,,,se en yks ihme ihmisen luomisessa,,,kaikista nisäkäista vain naisella (ihmisella siis) on toi laitettu,,,miksi,,miksi?kun kerran menee ei muisteta enää,,,
ei,,ei,,se on jotain pyhä juttu ,,,anna sen otta se kaveri joka on valmis elämänpuolisoksi,,,,,niillä pusuilla ja nuoleskelujlla ei o merkitysta,,joku ehkä puhu tommosta kun haluais samaistutta kaikkia,,,ei ,,ei latinaksi virgo myös symöoloi
kasiteita kuin ,,pyhä,,puhdas,,voittaja,olet ihana tyttö,,,tcempi.
älä tarttu kusipäidensaivarteluihin,,muista et...
varikset tykkä kyyhkysesta vasta sen jalkeen kun on käjunyt piipun läpi ja on
tullut senkin tummaksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642032Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899