On kyllä ruvennut ärsyttämään nuo IF mainokset joissa esitetään perhe josta on isä-hahmo tavalla tai toisella ''poistettu'' kuvasta.
Esim. viimeisin oli se, missä on perhe ja lapsi peittää isän kasvot hattaralla.
Miksi aina mies poistetaan kuvasta?
Aivan samalla tavalla se nainen voi kuolla jolloin mies jää yksinhoitajaksi.
Taitaa olla aika naisvetoinen mainososasto IFillä kun tuollaista harrastavat.
Siirsin vakuutukseni Lähitapiolaan, siellä ei harrasteta feminismiä.
IF mainokset
7
1245
Vastaukset
- hölm
Mullakin joskus vanne kiristää päätä.
- Isoinmulkku
Siirsit vakuutukset Lähi-Tapiolaan, no korvauksia ei tarvi oottaa mistään, vitun idiootti ?
- ErkkiJurpo
Minusta nämä Ifin henkivakuutusmainokset ovat erityisiä hyviä. Useinmiten mies antaitsee perheessä eniten ja siksi hattara juurikin isin kasvojen edessä herättelee. Ja vaikka iskä ei olisikaan eniten ansaitseva, niin jokainen järkevä ihminen kyllä ymmärtää mainoksen sanoman. Itse asiassa tämä on yksi parhaita henkivakuutusmainoksia ikinä.
- Femakot
Joo vaan joka mainoksessa toistuu sama sanoma. Miksei välillä peitetä naisen naamaa mainoksessa?
- Anonyymi
Onko tämä If mainoksen puoliso joka näyttää mieheltä vai mikä lienee joku transu
- Anonyymi
Jaa niin meinaat sitä mainosta, jossa se äijä poraa sähköjohtoon. Joku transu se on, ei noin rumaa naista löydy helpolla.
- Anonyymi
IF on Ruotsalainen...ne kusettaa sun Suomi pojan rahat jos jotain sattuu.. Suosi Suomessa Suomalaista
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291323
- 100841
- 75650
- 50567
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11481ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40454Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m150422Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30397Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372- 25368