FennoistaUusiOngelma

Euroopan Unioon virtaa runsaasti pakolaisia Afrikan maista. Suomi on tunnetusti EU:n surkein maa tällä hetkellä, jopa Kreikkaakin huonompi. Ruoitsissa ja Tallinnassa on kuulemma täysi hälytysvalmius. Kumiveneitä odotetaan.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Taasko Munsalasta lähdetään?

Äänestä
  • Varmaan, kun sillä suunnalla ei ole kieli- eikä muitakaan ongelmia. Toisin kuin fennojen suuresti ylistämällä vastakkaisella suunnalla. Soutuveneellä repiminen on varmaan fennolle mieleen, mutta me oikeat merimiehet purjehtimme mieluummin. Purje vie perille kunhan osaa.

    Äänestä

  • Soutajasurujen arvostelu on siis rüssän kehumista. Kaikkein parhaiten svekolta sujuu soutaminen kun maa on hädässä, onhan tuo nähty.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SoininKumi kirjoitti:

Euroopan Unioon virtaa runsaasti pakolaisia Afrikan maista. Suomi on tunnetusti EU:n surkein maa tällä hetkellä, jopa Kreikkaakin huonompi. Ruoitsissa ja Tallinnassa on kuulemma täysi hälytysvalmius. Kumiveneitä odotetaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu