Yksi vai kaksi frettiä?

kananenn

Mitä mieltä te fretin omistajat olette, että pärjääkö fretti yksin vai tarvitseeko lajitoverin? Se pääsisi joka päivä ulkoilemaan valjaissa ja saisi paljon huomiota ja aikaa minulta sillä sitä minulla riittää:)

3

2787

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fretinomistaja

      Parempi on, mikäli fretillä on kaveri. Fretti pärjää myös yksin, mutta nyt kun olen itse seurannut yksinäisen, ja kaverin kanssa asuvan fretin elämää, ja verrannut keskenään, en enää koskaan halua tilannetta, jossa fretti joutuu elämään ilman lajitoveria.

    • Frettien

      Toisaalta kaksi koska et pysty olemaan niinkuin Fretti mutta yksi Fretti mieluiten koska Fretti on silti yksinäinen petoeläin joka tykkää saalistaa joten yksi mieluiten:)

    • frettimamma

      naaras saattaa olla miellään yksin, mutta haluaa tehdä pentuja. naaras hyväksyy kaverikseen siskonsa tai puolison. uros tarvii (leikki)tappelukaveriksi toisen uroksen ja juoksuaikana puolison. uros hyväksyy kumpaakin sukupuolta olevan kaverin.
      ihminen ei pysty korvaamaan lajikumppania, joten parempi hankkia kaveri jos ei kokoaikaiseksi niin ainakin muutaman päivän leikkikaveriksi viikottain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7096
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe