Media aivopesee Suomen kansaa !

Millävaltuuksilla

Koska olet lukenut yhtäkään arvostelevaa kirjoitusta Arhinmäestä vaikka hänen äänestäjäkuntaansa kuuluu juuri näitä vasemmistoanarkisteja. Turhake ollut itsekkin riehumassa väkivaltaisesti sekä kaduilla että jalkapallo-otteluissa. Erittäin lähellä näitä väkivaltaisia vasemmistoanarkisteja. No Arhinmäkeä ei ole missään lmediaas muutoinkaan laitettu kovalle valehteluistaan tai takinkäännöistään. Toimittajakaverit suojelevat.
Samoin on tämän Anderssonin ja varsinkin Dan Koivulaakson yhteydet äärivasemmistoon. Koivulaakso käynyt Tanskassakin mellakoimassa väkivaltaisesti. Kumma kun teillä punavihreillä on hemmetin valikoiva ja kaksinaismoralsitinen asenne. Vai onko aivopesu tehnyt tehtävänsä ja se ottaa vastaan vain yhdenlaista totuutta.

21

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aivopesu

      Kukaan ei pelkää Arhinmäkeä eikä Anderssonia tai Koivulaaksoa, siksi heistä ei kannata kirjoittaa. Soinin ja Niinistön (Perussuomalaisten ja vihreiden) kannatuksen kasvu on kilpailijoita pelottava asia, siksi heistä kirjoitetaan.

      • Immonenkaan

        nyt kovin pelottavlta sekään näytä !


    • tolloa_kansaa

      voi ja saa kusettaakin,jotta ehkä joskus tajuavat nykytoimien vääryyden.

    • Pentti_Kolarista

      Minusta parempi, kun media kirjoittaa ääriliikkeistä, kuten kepusta, natseista ja muista suomelle vahingollisista hörhöjoukoista

      • Entäsitten

        vasurit ? jo kerran ottaneet kiväärin käteen !!!


      • Puhumattakaan

        siitä mitä tapahtuu piilossa.


    • Kyllähän noista Arhinmäen joko selvinä tai päissään tekemistä tempauksista on ollut useastikin juttua, jonka voi mieltää kriittiseksi, mutta pienen puolueen pienelle tekijälle ei kannata sentään sivukaupalla antaa tilaa.

      • Kriitistäkö

        ??? minusta jonkinlaista sankaritarinaa kehiteltiin !


      • Itse.itseään.esittelee

      • Uusi-Ukki

    • Onneksimeilläon

      Suomi24, täältä kuulee totuuden !

    • Onneksituosta

      kaverista päästään eroon !

      • Jummijammikle

        Ei siitä pipipäästä niin vaan päästä koska suomessa on uskomattoman paljon vielä aivopestyjä vähä-älyisiä tolloja jotka sitä äänestää kun kuvittelevat sitä jumalan kuvaksi vaikka on täys ääliö!


    • Kiinnostava_tapaus

      Kepusta ja vasemmistosta kaukana pysyttelevänä minua kuitenkin kiinnostaa väite Arhinmäen ja Koivulaakson "väkivaltaisesta riehunnasta". Löytyisikö sinulta todisteita, kuten esim. uhrien tai virkavallan antamia virallisia lausuntoja?

      • Kuokkavieraana

        Paavo Arhinmäki kokosi Jokerien jalkapallojoukkueelle "kannattajaryhmän" "Jokerit 116 Boys". "Katsomossa hän johti huutokuoroa, joka karjui herjoja Jokerien vastustajille sekä haastoi riitaa. Näin saatiinkin jalkapallomellakoita".[15] Arhinmäen väitetään ottaneen ryhmään tarkoituksellisesti "steroidipäitä", ja eräitä muita esitettyjä väitteitä ei voi tähän kirjata ilman pitäviä todisteita, mutta Arhinmäen ryhmää pidettiin erityisen väkivaltaisena, suorastaan tappeluita hakevana. FC Jokerien kuoltua Arhinmäki vei Aarno Laitisen mukaan osan ryhmästä Vasemmistonuoriin mellakoimaan 6.12. Linnan juhlien edustalla (ks. "Kuokkavieraat"), "mutta kun Tarja Halonen kutsui Arhinmäen seuraaville itsenäisyyspäivän kutsuille, mellakat loppuivat."[15] Arhinmäen kommentti oli suurin piirtein: "Ei ole enää sen aika".


    • Koskat olet nähnyt valtamediassa Sipilää tai muita suomensyöjiä arvostelevia kirjoituksia? Tämä lestadiolainen kansanvihollinen panee koko Suomen paskaksi mutta vittuakos keput siitä välittää.

      • Mitävaahtoat

        Suomellahan menee pitkästä aikaa hyvin kun päästiin komukoista eroon, noista jarrumiehistä..


      • Heikko.hallitus
        Mitävaahtoat kirjoitti:

        Suomellahan menee pitkästä aikaa hyvin kun päästiin komukoista eroon, noista jarrumiehistä..

        Eihän mitenkään ole vielä totena näytetty, että Suomella menisi hyvin. Suomi on edelleenkin kehitysmaa, joka huolestuttavassa määrin alkaa pian muistuttaa banaanivaltiota.

        Keskusta ja kokoomus häärää hallituksessa, joten vähäosaiset ovat edelleen vähäosaisia, vammaisilta vietiin yli 60 miljoonaa euroa, koulutyöstä ja koulutuksesta leikataan, työttömiä rankaistaan työttömyydestä, leipäjonot ovat kasvaneet, sossukäynnit ovat lisääntyneet, keskustavetoisen Kelan toiminta kangertelee pahasti, sulle mulle -paikat ovat edelleen jaossa, jne.


    • jesov

      Keskisuomalainen, Ilkka ja Suomaa täynnä paskaa Arhiksesta.

    • Pankkomajuri on epädemokraattinen palstaterroristi joka tyhmyyttään spämmää keskustan palstalle kuulumattomia asioita.
      Pankkomajuri on epädemokraattinen palstaterroristi joka tyhmyyttään spämmää keskustan palstalle kuulumattomia asioita.
      Pankkomajuri on epädemokraattinen palstaterroristi joka tyhmyyttään spämmää keskustan palstalle kuulumattomia asioita.
      Pankkomajuri on epädemokraattinen palstaterroristi joka tyhmyyttään spämmää keskustan palstalle kuulumattomia asioita.
      Pankkomajuri on epädemokraattinen palstaterroristi joka tyhmyyttään spämmää keskustan palstalle kuulumattomia asioita.
      Pankkomajuri on epädemokraattinen palstaterroristi joka tyhmyyttään spämmää keskustan palstalle kuulumattomia asioita.
      Pankkomajuri on epädemokraattinen palstaterroristi joka tyhmyyttään spämmää keskustan palstalle kuulumattomia asioita.
      Pankkomajuri on epädemokraattinen palstaterroristi joka tyhmyyttään spämmää keskustan palstalle kuulumattomia asioita.
      Pankkomajuri on epädemokraattinen palstaterroristi joka tyhmyyttään spämmää keskustan palstalle kuulumattomia asioita.

    • dfgdsgdfgdsgf

      Eikös tuosta ollut kuva homolippu kädessä ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      175
      2968
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      64
      2566
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2220
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      73
      1849
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1773
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1651
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      102
      1452
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      217
      1151
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1120
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1079
    Aihe