Kiitos sinulle mies

Muistelija68

niistä viidestä kuukaudesta v. 2009 jolloin sain olla onnellinen. Sen tunteen kun saisin takaisin, kokea uudelleen. Elämä määräsi kuitenkin toisin.

12

262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HelläOri2010

      Kiitos sinulle nainen
      Niistä viidestä kuukaudesta (elokuu-joulukuu) v.2010 jolloin sain olla kanssasi ja olin todella onnellinen. Niinpä...kumpa saisin kokea sen tunteen uudelleen kanssasi.

    • Muistelija68

      Niin sitä kesti maaliskuun puolivälistä elokuun puoleen väliin 2009... elämäni parhaimpia aikoja

      • HelläOri2010

        Mielenkiintoista, että melkein sama vuosi ja saman kestoinen aika....ja kummallakin vielä elämän parhaita aikojakin :)


      • HelläOri2010

        7.12 tulee kuluneeksi 5 vuotta, kun viimeksi tavattiin ja olet edelleen lämpimästi mielessäni KaunisTammani ;)


    • kukasoletkaan

      Kerro lisää sillä nyt kuulostaa tutulta.

      • HelläOri2010

        Tarkoitatko AP:tä? vai....


    • Hiemaniltatunnelmia

      Otetaan häly viitonen. Venäläinen puulaaki näytelmä kattokruunulla. Sinulla on mahdollisuus. Tulee ilta. Lepäät. Kiitos. Sinä. Minä. Me kaikki. Suuri Venäjä. Rauha sielulle. Otetaan suomalainen versio. Heräät. Huudat apua. Vanha väinämöinen lausuu edessäsi osaa. Mietit mitä osaa? Alkaa naurattaa. On näköjään vanhan klassikko väännön aika. Olet jurrissa. Käännyt ympäri. Alkaa naurattaa. Sanot olevasi. Sitten sanot mä todellakin tarkotan tätä. Että mä oon. Sulle sanotaan turpa kii. Nouset ylös. Riisut housusi. Olet tai olen hiljaa. Joku savolainen tuo jotain esinettä sinulle. Hän pysähtyy. Alat nauraa. Loppu on jotain perus vetoo alakuutosella. Maailma tuhotaan tyyliin. Yksi hevonen halutaan jättää eloon. Uusi sukupolvi hevosia heittää maksa kuutosella hyvät jutut. Se oli mun versio. Kiitos sinulle mies otsikkoon. Suomalaisen perus näytelmän perus nimi on palat helvetissä. Tämä on huumoria.

    • Hyväheittokuutonen

      Toinen illan veto. Olen kuitenkin suomalainen. Otetaan varjopataljoonan tarina. Raatokärpäset eivät ehtineet paikalle. Tässä näytelmässä maailman ihmiset otetaan hallintaan. Heistä tehdään koneita. Yksi suomalainen huomaa, että kaikki muut ovat kykenemättömiä hallitsemaan itseään. Tää suomalainen on saanu järkensä. Hetken mietittyään hän jatkaa samaa menoa, kuin ennen. Tämä on illantabu, varsa kuutonen. Suomalainen versio samasta. Yksi makaa peltoaukealla ja nostaa päänsä. Hetken katsottuaan ympärille laskee päänsä takas. Peittääkseen naurunsa alkaa rallattelee mitä sattuu mieleen tulee. Kiitos

    • Kahvitunnelmissa

      On illan hyvä hetki ja yks tuli mieleen lisää. Siis klassikko osastojen karkikaartista. Joku hurruukkojen vääntöviisu. Suljettuaan rekisterin. Joku sano, että keski- Euroopassa alko 30- vuotisen sodan loppu osa. Sekoilu loppu siellä. Hihhuli jengi voi lähtee tanssahtelee linnojen edustalle. He kai käyttivät ääniaaltoja, niin että ihmiset menettivät järkensä. Hihhuli jengi lähti merkistä tanssii linnojen edustalle merkistä. Satua nyt mutta tuli vain mieleen. Suomessa on sanonta. Manninen oven välilissä. Siitä sanonnasta tulee jortsut sana mieleen. Heebo jengi sitten ja lopuksi mannaa pistetään hevosen selkää ja palataan haikein mielin kotiin esimerkiksi juomaan kahvia.

      • HelläOri2010

        täh...ei ymmärrä oikein :O


      • muistelija68

        Sain siult tipparin. Kirvelee niin saatanasti.


      • HelläOri2010

        Mun Kaunistammani on vm.62 ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      209
      2492
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1335
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1187
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1088
    6. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      98
      1073
    7. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1059
    8. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1048
    9. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      985
    10. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      982
    Aihe