Tiltut valehtelevat Turkista

Turkki on ilmoittanut, ettei se tarvitse Nato-maiden tukea taistelussaan kurdeja ja ISISTÄ vastaan.
Jenkit ovat silti mukana.
Ohjuspatterit vedetään pois, koska niitä ei tarvita.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Turkissa täysin Turkin kanssa sovitulla tavalla.

Turkki pyytää apua, jos tarvitsee.

Äänestä

turvallista turisteille.

Alaniyassa paikalliset rähisevät keskenään ulkomaalaisiin puuttumatta.

Äänestä

jälkeen vahvin Nato-maa.

Se pärjää hyvin omin voiminkin.

Äänestä

ongelmat eivät kuulu Natolle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turkinpippuri kirjoitti:

Turkki on ilmoittanut, ettei se tarvitse Nato-maiden tukea taistelussaan kurdeja ja ISISTÄ vastaan.
Jenkit ovat silti mukana.
Ohjuspatterit vedetään pois, koska niitä ei tarvita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu