Tuomiot alkavat seurakunnista. Tehkää parannus ja rukoilkaa Herralta Jeesukselta armoa.
Jumalan tuomioiden päivä
JeesusOnMessias
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mr. Zeesus, heitäs pisara armoa, aaaamen ja simpasalabim!
Oliks hyvä? Pitäiskö varmuuden vuoksi rukoilla muitakin jumalolentoja?
Olisko Baal hyvä? Tai Odin? Kellä jumalalla on maailmankaikkeuden timmein beba?
Rukouksessa voi lähestyä Herraa Jeesusta. Ja kertoa Hänelle asiat, jotka mieltä askarruttavat. Ja pyytää armoa ja viisautta niiden ymmärtämiseen.
Armoa ei pyydetä eikä anneta. Voittaja saa kaiken, myös taivaspaikan.
Selkeää on, että jumalasi on epäjumala, koska hän ei ole onnistunut, kaikkivaltiudestaan huolimatta, edes itse kääntämään pyhiä tekstejään kaikille kielille. Harhautetut ihmiset ovat käännökset tehneet ja harhaiset tätä väärää ilosanomaa kertovat.
Jos joku jumalolento, suuri maagikko on olemassa, tulee hän olemaan erityisen vihainen jeesushahmoa seuraaville. Tämä siksi, että viattoman murhan ihannointi ja murhatun epäjumalan (kuka pystyisi kaikkivaltiaan tappamaan?) palvominen on varmasti tuon ylimaagikon mielestä helvetin arvoinen synti.
Me ateistit todennäköisesti pääsemme tuon ylimaagikon taivaaseen, koska emme ole olleet niin tyhmiä,mettä uskoisimme ihmisen luomaan jumalaan. Siellä me sitten seuraamme omahyväisten kristittyjen ja muslimien kärsimyksiä, juomme kaljaa, viiniä, viskiä ja naimme kuin kaniinit kaikkea kaksijalkaisesta nelijalkaiseen.
Herra Jeesus, voisitko paljastaa minulle uskooko nimimerkki "JeesusOnMessias" oikeasti jumalaan? Hän vaikuttaa kuitenkin jo aikuiselta, ja olisihan se hassua, jos aikuinen ottaisi vakavasti 2000 vuotta vanhan mytologiakokoelman tarinat. Kiitos rakas Jeesus että kuulit rukoukseni. Terveisin nöyrin palvelijasi.
ps. vastaathan pian.
ma 19.30 One Way Väärät demonologiaopit