Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Montako kertaa on hyvä?

Montakokertaa yössä ja päivällä on hyvä?Kertokaapa mielipiteitä.Nyt kysyn miehen ja naisen kestävyyttä;).Kuinka usein haluat ja kuinka monesti viikossa? Itse pidän 3-4 kertaa vuorokaudessa,se on hyvä yhdyntämäärä.Onko?
61954
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tilanteesta.. joskus vietetty koko päivä sängyssä aina välillä vaan lepäillen ja kun into taas iskee niin eikun menoksi... Ei siinä tule sitten laskettua montako kertaa. Mutta eipä sitten joka päivä ole mahdollisuutta, valitettavasti. Ja joskus yksikin kerta on jo niin "riittävä" että ei jaksa enempää. Usein se kyllä olen minä, joka väsyy ensin, eikä kultani, joka kyllä on aina kerännyt jostain uutta intoa uudelle kierrokselle!!

Kun suhteemme oli vielä ihan tuore, niin harrastettiin kyllä varmaan enemmänkin. Ehti edellisen jäljiltä just suihkuun niin taas uudestaan ja uudestaan (=teletappiseksiä!!). Olipas villiä silloin.. ;)

Äänestä

Joskus sitä mies jaksaa (pystyy) montakinkertaa päivässä, itse olen lauennut 7kertaa kuuden tunnin aikana saman naisen kanssa.Tärkeempää on kait laatu eikä määrä.Laadulla tarkoitan miehenä sitä, että hallitsee oman laukeamisensa ja osaa ottaa huomioon naisen tarpeet, ja tyydyttää ne. Normaalia on kaikki.

Äänestä

Sopiva määrä miulle on 8-12 kertaa vuorokaudessa.
Kävisin mielelläni jossain välissä töissäkin, vaan kun ei kerkiä, muu urheilukin on jäänyt :)

Äänestä
  • Ei se niin tarkkaa ole montako kertaa,kysyin vain sitä.Laatu hellyys se luo uuden halun ja sama partneri ah ihanaa ;) Utuudenviehätys säilyy kyllä,huumoria mukaan ja hyväilyhetkiä,,pitkiä helliä.Nuo kerrat tuli siitä kun uhotaan sain niin montakertaa,mutta oliko se oikein hyvää?Niin ettei malta lopettaa...tekee lisää mieli..;)

    Äänestä

pari kertaa illalla ja joskus vielä yöllä, siis arkisin. Naiseni on ehkä liiankin halukas, mutta yritetään jaksaa.

Äänestä

tässä kuussa tulee 17.hääpäivämme ja olen se "kauniimpi" puolisko, iältäni 34v. me olemme aina olleet kovia rakastelemaan, eikä tahti ole paljoakaan vähentynyt vuosien kuluessa. vähintään kerta päivässä ja parhaimpina kertoja kertyy useita. ottakaapa mallia nuoremmatkin. seksi on upea asia kun siitä osaa ottaa kaiken irti ja nauttia kunnolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maitotyttö,, kirjoitti:

Montakokertaa yössä ja päivällä on hyvä?Kertokaapa mielipiteitä.Nyt kysyn miehen ja naisen kestävyyttä;).Kuinka usein haluat ja kuinka monesti viikossa? Itse pidän 3-4 kertaa vuorokaudessa,se on hyvä yhdyntämäärä.Onko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu