Stubbin kotiin ISKU

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015081820197508_uu.shtml

"Valvontatallenteiden perusteella tekijöitä näyttäisi siltä, että tekijöinä on kaksi nuorta miestä"

Onko Ylellä ylimääräinen uutislähetys? Pidetäänkö perussuomalaisia syyllisinä?

Onko mielenosoitusta alettu jo järjestämään? Millä nimikkeellä se voisi olla? Ketkä mahdollisesti voisivat esiintyä tilaisuudessa?
30<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Oletko muistanut ottaa lääkkeesi?

Äänestä

Taas puuttuu tuntomerkit ja valvontakameran kuvat. Tekijät olivat siis ulkomaalaistaustaisia :) Hyvä jos kolahti stubbidon omaan nilkkkaan ällähien ja nekrujen hyysäys.

Äänestä

On kyllä parasta sketsiviihdettä, jos asialla onkin ollut kultamunia.

Maahanmuutto on rikkaus, sanoo varmasti Alex, ja väläyttää isohampaisen hymynsä (vaikka mediakouluttaja on ilmeisesti käskenyt olla nykyään vakava).

Äänestä

Eiköhän nuo liene viher-vasuri-anarkisti-hyypiöitä.
Turha oottaa "suvaitsevaisten" konserttia.

Äänestä
  • Kyseessä toki ministeri ja sen myötä myös pk-seutu ..

    Äänestä

  • lnlnnjbkbk kirjoitti:

    Kyseessä toki ministeri ja sen myötä myös pk-seutu ..

    niin. suomessa kaikki ovat tasa-arvoisia. toiset vaan enemmän kuin toiset..

    Äänestä

  • no se on sekä oikein että väärin. väärin sikäli että tosiaan vastaavaan eivät poliisit ryhdy jokaisen kansalaisen kohdalla, mutta oikein siksi että kyseessä on poliitikko. tietty niillä täytyy olla nostettu turvallisuustaso, muutenhan niitä vois kuka tahansa tiputella vaikka jollain kaarijousella ja sitten seuraavalla viikolla tulis vaan kirje postilaatikkoon, et sait muuten fudut, kun et tullut töihin niinkuin sovittiin.

    Äänestä

  • Olen joutunut todella kiireellisessä asiassa soittamaan hätäkeskukseen ja puhelimeen vastattu 15 minuutin kuluttua. Asian voi tarkistaa ko. hätäkeskuksesta, jonka he myöntävät mutta herra palvellaaan ensin.

    Oletan, että tämän tyyppiset hyökkäykset tulevat yleistymään päättäjiä kohtaan, jotka vievät viimeisenkin leivänmurun köyhän kädestä ja antavat sen mieluummin mamuille, sillä hehän tekevät rikkaille ilmaista työtä ja rikas rikastuu mutta köyhä köyhtyy ja kuolee pois, silloin mui kkuniemi on hyvä.

    Muistakaa te kerjäläisläiskapitalistit vielä teillekin tulee tuomion päivä vaikka kuinka äänestätte stupilointia. Onnellisia stipiloijat, jotka ansaitsevat 2000 ekua kuussa.

    Äänestä

Jos kyseessä persunuoria huomenna mielenosoitus senaatintorilla.
Jos maahanmuuttajia niin sit ei.
Mutta plankataan kumminkin saappaat valmiiksi.
Ja Päivi. Odotetaan vielä hetki...

Äänestä

Onko tietoa missä anarkisti-arhinmäki on ollut noihin aikoihin, kolmen maissa aamuyöllä? Meteli, rikotut ikkunat...
Liikkuiko ainakin toinen hupparimies jo hiukan ikämiesanarkistin oloisesti? Kosto edellisen hallituksen porukanpetturille?

Äänestä

Siinä on silti mahdollisuus, että on ihan sattumanvaraistakin, oli jotain naapurin päiväkotiakin rikottu.

Mut jos ei ole, niin se on helvetin typerää. Tähänkö on tultu? Näinkö suomalaiset kokevat voivansa purkaa turhautumista politiikkaan? En itse arvosta Stubbia poliitikkona, mut on ihan kestämätön tilanne jos ministerien koteihin aletaan hyökkäilemään. Ja oli tekijä kuka tahansa, jos siinä on havaittavissa jotain poliittista motiivia, niin nykyisessä ilmapiirissä alkaa kyllä leimakirveet heilua niin viuhuten, että pahemmaksi vaan menee.

Äänestä

Että nyky toiminnalla ja menolla Suomi saadaan turvalliseksi? Päin vastoin eri arvoisuus ja katkeruus kasvaa päivä päivältä ja nykyään katkeruutta sanotaan rasismiksi..........

Äänestä

Miksi ISKU, Askossa paremman näköisiä huonekaluja.

Äänestä

Sillä ei mitään eroa, tehdäänkö isku ministerin tai vaikka puhelinmyyjän kotiin. Kummassakin tapauksessa teko yhtä tuomittava.

Ei mulla muuta.

Äänestä
  • On siinä se ero,että Stubbin suojeleminen tulee maksamaan maltaita lisää verrattuna puhelinmyyjään.

    Äänestä

Elintasopakolaiset maksaa enemmän.

Äänestä
  • iloinen että naskalit kivitti vain ikkunoita.
    olishan siinä voinut olla aikuiset asialla aseiden kanssa.

    Äänestä

  • Mutta pakoloisten suosijan Stubbin kustannukset vielä elintasopakolaiseten päälle

    Äänestä

Li ja Dan oli asialla mä näin.

Äänestä

Maahanmuutto on rikkaus.

Ei mulla muuta.

Äänestä

Jos mamu raiskaa naisen niin ei siihen moisia tutkintaresursseja tuhlata.

Äänestä

Pitkä ja pätkä harrastivat täälläkin joskus ilkivaltaa. En tiedä, kumpi oli houkutellut kumman mukaansa yön selkään.

Äänestä

Ihan oikein, sitä saa mitä on tilanneetkin. Natsiliittoon kyllä riittää ottaa lainaa kaikenlaisiin tukiin, mutta vastaavasti omaa kansaa kuritetaan kiristyvin veroin ja maksuin. Merkelin persettä kun pitää päästä imemään kumarassa, ja näillä tuilla päästään siihen tavoitteeseen. Mitta alkaa olla todellakin täynnä kansalla jatkuvia kiristyksiä, korotuksia, että palveluiden ja muun infran alasajoa, enkä tuomitse lainkaan tekoa, vaan odotan että saavat oikein kunnolla kyytiä.

Äänestä
  • Häpeä!

    Äänestä

Kouluthan alkoivat viime viikolla. Josko pakkoruotsiin kyrpiintyneet opppilaat syyllisiä? Tosin tämän osalta 99,9% suomalaisista voisi olla syyllinen.

Äänestä
  • Konserttia peliin.Ilmiselvää persujen rasismia

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kauhea_tapaus kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015081820197508_uu.shtml

"Valvontatallenteiden perusteella tekijöitä näyttäisi siltä, että tekijöinä on kaksi nuorta miestä"

Onko Ylellä ylimääräinen uutislähetys? Pidetäänkö perussuomalaisia syyllisinä?

Onko mielenosoitusta alettu jo järjestämään? Millä nimikkeellä se voisi olla? Ketkä mahdollisesti voisivat esiintyä tilaisuudessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu