Perussuomalaisen puolueen piirissä lymyävä patukkajengi hakkasi kansalaisia Jyväskylässä. Poliisi otti pahimpia mellakoitsijoita kiinni. Väkivaltaisen äärioikeiston toiminta on tukehdutettava alkuunsa. Demokraattinen kansa ei saa sallia 1930 luvun toistua. Tekeillä oleva natsien SA-joukkoja vastaava järjestetty väkivaltakoneisto tulee estää.
Väkivalta tukahdutettava kehtoonsa
3
91
Vastaukset
Ovatko ne todella persujen piirissä lymyämässä nuo patukka jengit? En usko, helpomminhan ne kommunistien joukkoon sopisivat. Ovathan ne niin komusosialistit kuin kansallissosialistit sitä samaa sosialistisakkia. Ei siellä persuja ole näkynyt tai minä en ainakaan ole nähnyt.
- grofen
Perussuomalaisten piirissä toimii patukkajengi. Kommunistien joukossa sellaista ei ole. Perussuomalaisten patukkajengi on tehnyt useita väkivaltatekoja. Puolue ylipäänsä on keskittynyt olemassaolonsa aikana vihapolitiikkaan. On vihaa maahanmuuttajia, kommunisteja, ruotsinkielisiä, jopa kokoomuslaisia vastaan.
Väkivaltaa kannattava persu vastaa aina siten, että komut ne tekevät väkivaltaa ja yrittää ottaa oikeuden siten käsiinsä. Demokraattien ei tule alistua hiljaisten tukijoiden valtaan. Persut tekevät politiikkaa väkivallan avulla ja se on saatava loppumaan. Persujen patukkajengi sisältää natsi-ihannointi. Fasismille tulee asettaa nollatoleranssi. - gats
Huomenna on Helsingissä Joukkovoima mielenosoitus hallituksen leikkauspolitiikkaa vastaan. Persujen patukkajengejä vastaan on varustauduttava kameroilla ja rauhallisuudella. Vasemmistolaisia anarkisteja pyydetään esiintymään rauhallisesti. Poliisien kanssa on turha nyhjätä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä20611891- 298218
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.596313Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1775227- 574978
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai504508Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1174425- 1193916
- 823415
- 531957