Persujen puoluetoimiston ikkuna rikottu

vassareita

12

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • soisoiseli

      Persut yrittää vaan taas uhriutumista, tällä kertaa pääministerin asuntoon kohdistuneen attentaatin varjolla. Todennäköisesti ovat taas kerran itse kivittäneet ikkunansa saadakseen säälipisteitä. Eikä sekään ole poissuljettu, että pääministerin ikkunoita rikkoneet olivat persuja. Heistä ei toistaiseksi tiedetä mitään.

      • Kertoo jotain se, etteivät Persut ole asennuttaneet valvontakameroita - uhriutuminen loppuisi, jos syylliset saataisiin kiinni.


    • UutinenVaiVanhanen

      Siis huhtikuussa.

      PS:llä ei ole enää tomistoa Hämeentiellä. Nyt tiloissa on Punaisen Ristin toimintaa, jota ei todellakaan ole vandalisoitu.

      Linkitit vanhan uutisen, tarkoituksella.

      Myös Suomen kenraalikuvernööriä vastaan on hyökätty.

      Vuonna 1904.

      • soisoiseli

        Kiitos tiedosta. En avannut linkkiä, luotin sinisilmäisesti avaajan rehellisyyteen.


      • sinisilmät_verestää

        Kuka vielä luottaa persun rehellisyyteen näitten takinkääntöjen jälkeen. Kaikki myyty.


      • soisoiseli kirjoitti:

        Kiitos tiedosta. En avannut linkkiä, luotin sinisilmäisesti avaajan rehellisyyteen.

        Sama täällä.


      • soisoiseli

        Totta tuokin. Kuvittelin avaajan olevan ehkä joku niistä vähän hitaalla käyvistä reppanoista, jotka yhä uskovat puoluejohtonsa luotettavuuteen. Heitä on vielä aika paljon jäljellä.


    • anarkistiaa

      Ilmeisesti poliisi ei ole saanut kiinni noita vihervasurinarkkareita, koska sama porukka jatkaa noita öisiä poliittisia rötöstelyjään.

      • persu_löytyy

        Jo nenän asennosta näkee, että immoslaiset persut jälleen liikkeellä. Onneksi ovat poliisillka tallessa.


    • superbwinner1

      Eipä ole ihmekkään! Takki kääntyi kreikkarahoista ja kohta kääntyy mamuista . Eli kaikki vaalilupaukset käännettiin totaalisesti!!! En äänestä enää persuja . Toivon ,että kaikki äänestävät ITSENÄISYYSPUOLUETTA ,joka ajaa Suomea pois EU sta ja Eurosta
      ja voimme olla REHELLISESTI SUOMALAISIA , ilman kenenkään käskyvaltaa.

      • pyörivätakki

        EN ÄÄNESTÄ ENÄÄN PERSUJA, tätä nämä vihervasurit täällä toistaa jatkuvasti kommenteissaan.


      • 1716
        pyörivätakki kirjoitti:

        EN ÄÄNESTÄ ENÄÄN PERSUJA, tätä nämä vihervasurit täällä toistaa jatkuvasti kommenteissaan.

        Kun näen sanan enään, tekee mieli vetää kirjoittajaa nenään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      179
      1482
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1071
    3. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      187
      795
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      755
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      680
    6. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      670
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      29
      653
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      653
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      603
    Aihe