On rahanahneutta ja itsekkyyttä ihmisiltä,jotka teettävät tietoisesti ja välinpitämättömästi kissan,koiran,kanin tai muun eläimen pentuja.Maailma on täynnä kodittomia,hylättyjä,kaltoinkohdeltuja eläimiä,joten ottakaa jokainen vastuu älkääkä lisätkö tuskaa enempää.
Suosittelen kaikkia,jotka suunnittelevat lemmikin ottamista,kääntymään eläinsuojelu- ja Rescueyhdistysten puoleen ja antamaan koti eläimelle,joka on ilman omaa syytään hylätty.
Älkää siis tukeko tätä pentutehtailua,jota näkee valitettavan paljon täällä.Ottaessasi pentutehtaasta yhden,teet tilaa sadoille uusille pennuille.
Rahanahneutta ja itsekkyyttä!
Uskoa
1
89
Vastaukset
- doman55
vain niin vai pitäisi ottaa joku paska koira että sul olisi hyvä mieli . juokse mutkille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?984412- 272355
- 2002169
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1082144PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w3971848- 1691473
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001269Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321065Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72966Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?79840