Helsinki vihervasemmisto oletteko valmiit

Nyt nimittäin niitä mutiaisia tulee ja paljon nostakaa kädet ylös kun riittää ja perse kestää.
2672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Ihana uutinen, saadaan väriä ja iloista puheensorinaa kahviloihin!

Äänestä

Jep jep,persujen vaalilupaukset täyttyvät. Vai miten se oli.....
Kunhan eduskunta palaa hyvin ansaitulta 12 viikon kesikseltä, persut voi aloittaa edes yhden vaalilupauksen lunastamisen. Vastikkeeton raha kaikilta pois.
Nyt on hyvät perustelut,fyrkkaa kuluu muualle niin perkeleesti.

Äänestä

Medikalisaatio on uusi nokia!
Kaikille koulutusta vastaava lääkitys!

Äänestä

Tämä on vasta alkua hyvästi rauhallinen kaunis suomi.

Äänestä
  • Vedä verhot eteen,lukitse ovet ja sammuta valot.

    Äänestä

  • Tuskimpa sinäkään pidät ovea avoinna

    Äänestä

  • joukkoraiskaus kirjoitti:

    Tuskimpa sinäkään pidät ovea avoinna

    Tuskinpa osaat kirjoittaa,nuija!!

    Äänestä

  • No hyvin kumminkin ymmärsit luetun kun noin kiukuttaa itkettää ottaako totuus kipeää häh....ps onko ovesi avoin öisin....

    Äänestä

  • JoukkoRaiskaus kirjoitti:

    No hyvin kumminkin ymmärsit luetun kun noin kiukuttaa itkettää ottaako totuus kipeää häh....ps onko ovesi avoin öisin....

    Ota iisisti,Lidl aukeaa ihan kohta.

    Äänestä

  • poterossa kirjoitti:

    Vedä verhot eteen,lukitse ovet ja sammuta valot.

    Vedetään rajat kiinni ja eikä päästetä kaikkia elättejä tänne..Sakalle pakolaiset maksaa 10 miljardia e. Suomelle varmaan 3- 5 miljardia Kyllä tulijat enemmän maksaa kuin tuottaa koskaan, Järkikäteen Kukkahatut ja todellisuuden vajaaälyset ihmiset.

    Äänestä

  • korjaussarja kirjoitti:

    Ota iisisti,Lidl aukeaa ihan kohta.

    Lidl iin viedään bussilasteittain elintasosurffareita. Kansa maksaa. Kuinka moni vihree vasuri on ottanut näitä kotiinsa.
    http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015082820255822_uu.shtml.

    Meille voi tulla 5000€/nuppi tekee työtä ja pitää turpansa kiinni.

    Äänestä

Kaikki pitäisi sijoittaa pääkaupunkiseudulle. Muu Suomi tulisi pitää puhtaana myös jälkipolville.

Äänestä
  • Juuri nuin.Kaikki musut kehäkolmosen sisäpuolelle.Luovutetaan se osa Helsinkiä niille ihan iki omaksi sillä puheella.Että ne eivät pyydä suomelta euroakaan enää elääkseen.Ja että pysyvät kehäkolmosen sisäpuolella joka on raja.Muualta maasta
    siirretään kaikki elintasopakolaiset myös sinne.

    2v siirtymäaika,siinä ajassa kaikkien suomalaisten on muutettava suomeen, tai sitte pysyttävä musulandiassa.

    Äänestä

  • Otitko huomioon, että valtion tuet turvapaikanhakijoiden käsittelemiseksi kohdistetaan kaupunkeihin ja kuntiin, jotka näitä ottavat vastaan.

    Tässä mielessä Helsinki on taas nettosaaja. Forssalle ei vaurastumista ole lähiaikoina ainakaan valtiontukiaisissa järjestymässä. Ikävää.

    "Rikastuttamiseksihan" rasistit maahanmuuttoa haukkuvat. Mahtavatko olla tietoisia vaihtoehdosta, joka heistä on niin paljon parempi?

    Köyhdyttäminen.

    Äänestä

  • Voi miten olet tyhmä! Me veronmaksajat sen kuitenkin maksamme, sama se meneeko kunnallisverotuksen vai valtionverotuksen kautta. Ja ne rahat ovat poissa esim. omilta vanhuksilta, työttömiltä ja opiskelijoilta.

    Ja se sinun "valtiosi" ottaa muuten taas tänäkin vuonna lisää velkaa voidakseen lapioida rahaa Kreikkaan ja esim. tällaiseen koko maailman sosiaalitoimistona toimimiseen, josta on meille vain haittaa ja rahanmenoa eikä mitään hyötyä. Sinäkin aivoton toistelet mitään tajuamatta, että "rikkaudesta" on kyse...

    Me otamme tänne älyllistä pohjasakkaa elämään ikuisesti sosiaaliturvallamme, ja se ei todellakaan tuo mitään rikkautta.

    Terve maahanmuutto toisi sitä rikkautta, jos saisimme tänne korkeasti koulutettuja osaavia ihmisiä sivistysmaista, ja pisteyttäisimme tulijat, kuten esim. tekevät Australia ja Kanada. Moniin maihin, kuten esim. Sveitsiin muuttaessa pitää pystyä osoittamaan, että pystyy elättämään itsensä ja perheensä. Tämä on tervettä ja hyödyllistä ja oikeasti rikastavaa maahanmuuttoa. Mutta kukapa tänne yrittäjävihamieliseen matalan palkkatason persläpeen haluaisi räntäsadetta kiroamaan?

    Joten tyhmät päättäjämme ja heitä kuorossa säestävät sinun kaltaisesi typerykset haalivat tänne tuhansittain elätettäväksemme matalan älykkyysosamäärän muslimeja, jotka tulevat romahduttamaan hyvinvointivaltiomme, kuvitellen, että kun riittävän paljon toistaa "monikulttuurisuus on rikkautta", niin nämä maahantunkeutujat jonain päivänä vielä muuttuisivat meille hyödyllisiksi!

    Äänestä

Helsinki on afrikan siirto siitos maa kaunis kaupunki on pilattu täysin

Äänestä
  • Niin on ja huonommaksi menee, Kok. Orpo on surkein sisäminesteri kauttaaikojen.Vihr. Rkp.ja Vas.avan pihalla tulevista ongelmista!

    Äänestä

Raiskaaja armeeja vyöryy suomeen oletteko vasurit vihreä valmiit rkp rasvatkaa persereikänne nekruilla isompi mulkku kun tukholman svedu homiolla

Äänestä
  • Sinähän sen tiedät.....

    Äänestä

Ei pidä Katri Helenan laulun sanat paikkaansa. Pohjolan valkeasta kaupungista.

Äänestä

Pienet vihreät miehet ovat aina valmiina isoine päineen ja ohkasine käsineen.

Äänestä

Koskelan sairaalassa on ollut paljon tyhjää tilaa.

Se on sitä paitsi suvaitsevana pidetyn Käpylän ja Kumpulan vieressä, niin että peräkylien rasistien pitäisi olla erityisen vahingoniloisia, kun kumpulalaisille kävi näin "huonosti".

Vaikka kumpulalaisten - olen siellä itsekin pitkään asunut - en ole kuullut valittavan. Olemme suvaitsevaista väkeä. Pikemmin on tullut tarjouksia toimittaa vuodevaatteita ym. apua saapujille, ehkä enemmän kuin Koskelan henkilökunta pystyy vastaan ottamaan. Työtäkin on vastaanottokeskuksesta kyselty - aina se muutaman kielitaitoisen työllistää, mikä ei vallitsevassa työllisyystilanteessa ole paha.

Ainoat, jotka eivät näytä Koskelan väliaiakisesta majoitustilasta tykkäävän ovat SVL:läiset, jotka ovat liimailleet tienoolle pelottelevia propagandalappujaan. Ovat tiettävästi toispaikkakuntalaisia. Kumpulalaiset ja käpyläläiset, mina mukaan lukien, ovat kilvan näitä lappuja jo pois ottaneetkin. Myös poliisin mukaan ne saattavat täyttää kansanryhmää vastaan kohdistuneen kiihotuksen tunnusmerkit.

Äänestä

Hihhulit luulee, että rahaa tulee taikaseinästä. Talous muutenkin kuralla ja huonompaan suuntaa menee. Jos meillä menee näitä nuoria miehiä kohti esimerkiksi 2000€/kk, voisi apu lähellä oleviin leireihin olla esimerkiksi 20-200€/kk. Varmasti hyvät olosuhteet, eikä tarvitse pelätä. Suomen valtio voisi antaa em. rahamäärän suosiolla muualle(en edes viitsi sanoa kehitysapuun, koska näitä roudataan kyllä jonkin muun toimesta), ennen kuin heitä tänne pitää sijoittaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Minullaonunelmapaskasta kirjoitti:

Nyt nimittäin niitä mutiaisia tulee ja paljon nostakaa kädet ylös kun riittää ja perse kestää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu