Täytin kesällä 20 (tyttö, pk-seudulta) ja en ole ikinä harrastanut seksiä. Olenko outo? Mulla ei ole edes miespuolisia kavereita (en käy baareissa tms) eikä miehen läheisyydestä yms ole kokemusta. Haluaisin seksiä, mutta se intiimi kanssakäyminen jännittää.
20v neitsyt
17
941
Vastaukset
- Mkolkytplus
Kylläpäs olisitkin löytö kaltaiselleni miehelle, jolla myöskin vain yksi partneri ollut..Olis tosi kiva lähteä yhdessä totuttelemaan näihin juttuihin ja harjottelemaan;)
Tykkäätkö käydä esim. keikoilla? Ehkä voitais tutustua ja käydä jossain keikalla yhdessä, että saatais jotenkin luonnollisesti liikkeelle tää homma.
Sanot vain jos kiinnostaisi, niin jätän yhteystiedot. - inhimillisyys
Edetään varoen.
- Inihimillisyys
hellästi
- Inhimillisyys
tunteella ystävyydellä. sympatialla.luottamuksella.
No ei tuossa mitään outoa ole, mutta ei kannata jäädä yksinäisyyteen rypemään, vaan mennä ihmisten ilmoille, tutustua ihmisiin ja pitää hauskaa nuoruudessaan. Elämme vain kerran.
Minulle neitsyt olisi mieluista seuraa;)- aweaf
Siinä mielessä outo että olet liian hyvää ollakseen totta, eli joku feikki luultavasti. Kuitenki oikeesti oot joku Taka-Posion yksinäinen metsuri, joka asuu koiransa kanssa kahden asukkaan kylässä.
Kyllä se ilman muuta nuorta ihmistä jännittää, totta kai. Se on ihan luonnollista. Itse sain tyttöä (pillua) vasta 31v:nä. Ei sinulla tosiaakaan kiire ole. Jos minä jaksoin odottaa ensimmäiset 31 vuotta elämästäni niin jaksat varamsti sinäkin vielä odottaa.
Oispa ihana saada hellästi opettaa sinut seksin saloihin ilman kiirettä nauttien.
- yyhh
Älä antaudu näille miehille, haukkuvat vaan huoraksi jälkeenpäin.
51v iso ja karvainen mies käyttöösi:-)
- NotMyThing
Olen 21 v neitsyt mies, jos kiinnostaa voidaan kokeilla yhdessä :)
- harrastanut
No hätä. Parasta ennen ikä on n. 27. On myös niin, että mitä myöhemmin aloitat sitä kauemmin ”toimii”. Aikuisena tekee vähemmän lapsellisia typeryyksiä opetellessa. Kun sopiva ehdokas löytyy puhu jännittämisestä se helpottaa sopivasti. Pieni jännitys on vaan hyvä asia.
- tee_näin
Et ole outo, mutta älä ala kiertopalkinnoksi, vaan odota avioliittoon sitten yhdessä neitsytpoikapuolisosi kanssa.
- kohtalontoveri1234
Mä tiiän! Ite ihan samassa tilanteessa. Itekki mietin et oonko outo mut ei siinä oo mitään outoa. Kerran ärsytti niin join itteni hirveeseen humalaan ja tapasin tinder miehen. Se raahas mut sen kämpille ja olin jo sen sängyllä kunnes mun kaverit tuli hakee mut pois. Nykyään oon tosi kiitollinen mun kavereille, koska ne ties millaset arvot mulla on :) mä oisin katunu sitä nimittäin :D
- jokujossainodottaa
Et ole outo. Vaan fiksu neitonen,
Seksin harrastamisen aloittamiseen ei ole oikeata ikää, joku aloittaa aikaisemmin joku myöhemmin.
Joku tässä ketjussa kehoittaa säästämään itsensä avioliittoon asti,( liekö kyseinen kommentti ironiaa, what ever), unohda moiset säästämiset.
Uskonnoillisissa piireissä on monenlaista ahdasmielisyytä, joten niistä piireistä kannattaa irtautua ajoissa.
Baarit tms iskupaikat eivät kaikille sovi, eikä tarvikkaan. Ehkä löydät sopivan kumppanin esim. liikunnan parista, niin itsellekkin todella ujolle kaverille aikoinaan kävi. Tosin onneksi erosimme myöhemmin, saldona liitosta jäi minulle yksi lapsi joka on jo täysikäinen. Eron jälkeen alkoikin vilkas elämä, mutta tällä hetkellä omasta päätöksestä jälleen sinkkuna. Ei siis ole helppoa nuorekkaalla "vanhuksella" :) - Vastaaaja
Et oo outo ainakaa mun mielest. Oon itte joulukuus 20v nuori nainen neitsyys viel tallella. Ei oo mul ainakaa kiire vaik seksistä varmasti nauttisinki.
- TuhmasetäHki
No voithan tyttökulta nauttia siitä ennen yhdyntääkin ja neitsyyden menettämistäkin, itse nuolisin nuorta naista hyvin mielelläni ja soisin hänelle ainakin esimakua tulevasta...😘
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus166313- 1972490
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan971894En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761497Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911049- 41980
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46929- 77843
- 45719
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7708