Löytyykö Suomesta ainuttakaan Poliitikkoa??

Nyt olis tilaus, Nyt joka vastustais näitä sosiaalituen hakijoita, miksi ihmeessä näille maksetaan kk palkkaa ??? Vesi ja leipä hätämajoitus riittää pakolaisille, ei tarvita I phoneja merkkivaatteita tms luxuselämää, ei Suomella ole varaa omillekkaan köyhille, eikö jo joku vois puuttua asiaan.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Politiikojahan riittää pilvin pimein, mutta yhtäkään KANSANEDUSTAJAA ei näemmä löydy ja paino on KANSAN edustamisessa.

Persutkin hallitus-himossaan toivottavat 15000-20000 "pakolaista" riemurinnoin tervetulleeksi maksaen heille merkkivaatteet ja iPhonet/iPadit turvatakseen heidän yhteytensä perheisiin kaukomailla. Toki "perheiden" yhdistämisen kautta määrä on noin nelin/viisin-kertainen ja kun tietää ählämien lisääntyvän kuin kanit niin 10 vuoden jälkeen finski on vähemmistössä.

No ei tämän näin pitänyt mennä vaan jotain kriittisyyttä olisi persuilta odottanut jos ei sitten totaalista kieltoa mamujen maahanmuuttoon tai Kreikan tukemiseen ja vallan kahvassa ollessaan vanhat dogmit unohtuivat turhan nopeasti.

Kyllä meitä vain huijataan ja pahasti.

Äänestä

Käyx paskahousuiset? Niitä löytyis liki 200.

Äänestä
  • Eduskunnan kumileimaisimia näemmä tarkoitit ja niitähän on juuri se tasan 200.

    Eiku uutta päätöstä peliin ja leima päälle.

    Äänestä

Pakolaiset telttoihin takas Afrikkaan!

Äänestä

Suomessa on Paljon eläkeläisiä jotka saa vain minimin 600-700e kk ja tehneet kovan työn ja maksaneet koko elämänsä veroja,sitten tuleee nämä I-PHONE MIEHET JA SAA HETI 1300Ekk onko ihan oikein???

Äänestä

Suomen eläkeläisten kannattaa hukata identiteetti ja ilmottautua pakolaiseksi! Saa elintason nousuun!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Missäonmissä kirjoitti:

Nyt olis tilaus, Nyt joka vastustais näitä sosiaalituen hakijoita, miksi ihmeessä näille maksetaan kk palkkaa ??? Vesi ja leipä hätämajoitus riittää pakolaisille, ei tarvita I phoneja merkkivaatteita tms luxuselämää, ei Suomella ole varaa omillekkaan köyhille, eikö jo joku vois puuttua asiaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu