pahoittelut kaikille teorioista kiinnostuneet.. Kulutatte vain aikaanne, kun pengotte noita tarinoita.
Ahneus ja sen kautta tuleva korruptio ovat syynä ongelmiin. Siihen tarvita sen kummempia salaliittoja kuin Vanhasen lautakaupassa ja tutulle järkätyt varastetut tavarat.
Raha ja vilppi kulkee käsi kädessä.. Löytyy isompaa ja pienempää tekijää, mutta siinä se...
Ahneus ja sen kautta tuleva korruptio ovat syynä ongelmiin. Siihen tarvita sen kummempia salaliittoja kuin Vanhasen lautakaupassa ja tutulle järkätyt varastetut tavarat.
Raha ja vilppi kulkee käsi kädessä.. Löytyy isompaa ja pienempää tekijää, mutta siinä se...
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sillä ajalla voisitte miettiä, että mitä hyvää voisit tehdä tai mitä voisit tehdä, jotta korruptio ja ahneus vähenisi.
Vaikka salaliittoja on kiva keksiä ja lähes mistä vaan saa väännettyä, niin totuus taitaa olla niinkin yksiselitteinen kuin raha. Rahaa palvoessa ihmiset tekevät mitä typerimpiä valintoja.
Vaikka erilaisia lahkoja ja järjestöjä onkin, niin ei siihen tarvita kummempaa salaliittoa.
odotapa kun suuri paljastus tapahtuu , yllätytpä sinäkin.
Onhan näitä salaliittoteorioita tullut luettua jo semmonen 7 vuotta ja pakko on myöntää että ei näissä pahemmin mitään perää ole. Samat aiheet pyörivät täällä vuodesta toiseen ilman että niihin ratkaisuja löytyy. Olen samaa mieltä aloittajan kanssa että suurin syy pahuuteen meidän planeetalla on raha. Raha aiheuttaa korruptioita ja siitä kilpaillaan omilla säännöillä yrittäen kiertää lakia.
Et kyllä taida olla tällä planeetalla enää. Ei tuollaisia väittämiä voi tehdä ilman tutkimusta. Kaikki pakolaiset suomeen. lol. Bilderberg kokouksessa päätetään monta pakolaista otetaan suomeen vuosittain, eikä niissä lue että kaikki. Suomi ei ole ensimmäisenä tuhottavissa. Jos olet vähääkään tutustunut lainaohjelmiin niin suomi ei ole etusijalla tuhottavissa. Kannattaa tutustua kreikan tilanteeseen ja verrata sitä suomen lainaohjelmiin. Kaikki EU-maat ottavat lainaa eikä sillä ole suurempaa merkitystä. EU on pankkien vallassa ja luultavasti se on ainut tekijä mikä pitää EU:n voimissaan. Ilman valuuttaa pankeilla ei ole valtaa.
Suomen tuhoamisohjelma = uusnatsin vanhaa mölinää.
Kaikki pakolaiset Suomeen = ei edes vitsi.
Sitäpaitsi Suomi on jo nyt ylikansoitettu. Ei kykene tehomaataloudellakaan tuottamaan ruokaa koko väestölleen.
Salaliittoja on helppo rakentaa lähes kaikesta... Salatut elämätkin täynnä salaliittoa. Tai sitten tyyli menee sen mukana mikä on yhteiskunnassa vallalla.
Salaliittoa myös Setakin...vai menisköhän ihan vaan sen mukana että haluaa vaikuttaa.
Jos asioita lähestyy toisesta suunnalta, niin helppo huomata että kyseessä on vain tarkoitus ajaa omia etuja... Tavalla tai toisella.
Näkyvää touhua joka taholla... Ylimmästä eliitistä pienempiin vaikuttajiin... Lahjontaa, lobbausta, korruptiota, median hyväksikäyttöä...
...salaliitot ovat siis hieno nimimtuolle touhulle :) tsemppiä