Venäjä ja Pohjois-Korea ovat tunnetusti Isä Timon ihannevaltiot. Tämän tuo julki persujen omistaja jälleen kerran.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015082320225069_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015082320225069_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
.
Ainakin tämän raja-asian Venäjä hoitaa paremmin kuin Ruotsi 10-0
"On tärkeää hoitaa raja-asiat niin, että vieraat eivät pääse sisälle, eivätkä omat pääse karkuun. Suljettu yhteiskunta Pohjois-Korean malliin on paras. Yksi johtaja ja yksi kansa jonka tämä yksi johtaja omistaa. Se on tavoitteemme"
Isä Timo
"Ein Reich, ein Volk muss es sein! Ausländer raus!"
Tuo liittyy vain EU:hun. Suomi säästää rahaa, jos meillä on joku roti ja yhteistyö Venäjän kanssa, vaikka kauppa olisi loppunut.
Ajatelkaa itse. Jenkit katselevat sieltä kaukaa, eri intresseistä venäläisiä. Tuskin Venäjällekään on nyt edullista kahakoida omilla rajoillaan, kun sisäpolitiikkakin voi repsahtaa ja Saksan ja Ranskan eu-touhut on imenyt muslimit tänne. Valtava riski myös kuohahtaa Kiinan ja Venäjän muslimipiireissä. Luulen, että ainut apu eu sählinkiin on Venäjä, mutta sitähän ei enää voida tehdä, koska nyt jenkit ovat asennoituneet olemaan mukana rahoituksineen (=saamisineen) EU:ssa. Kreikka on monessa mukana tavalla tai toisella, mm. valuutta.
Jos Venäjän kanssa ei ole riitaista ja epäsopua, me säästetään rahaa. Nyt tuntelliset kulttuurihölmöt keräävät riskitekijöitä tänne, ollaan pian tilanteessa, että asujaimisto on valtava riski myös rajanaapureille.
Soini jättää mainitsematta Venäjälle entisistä neuvostotasavalloista luvattomasti siirtyneet harmaan talouden työläiset ja mafiosot.
Suomeenko? Noiden eri taustaisten kanssa lienee parempi toimia niin, ettei pengo itse ainakaan kaikkea. Suomessa monella voi olla mahdollisuus elää kunnolla. Toisaalta verotus ja edunsaajien suurenevat joukot panevat kaikki miettimään ulkomaan tuloja ja tilejä.
Pohjoiskorea on tosi asiavaltio siellä ei sss-miehet kukkoille,
Osaapa Venäjä rajansa hyvin hoitaa. Venäjällä on miljoonia ja miljoonia laittomia maahanmuuttajia kun rajat todella vuotaa. Varmaan tyhjästä ilmestyneet. Ja paikallisen venäläisen väestön ja maahanmuuttaajien välillä todella voimakkaat jännitteet. Ja tätä Soini kehuu.
Eikä venäjällä tarvita edes maahanmuuttajia niihin skismoihin. Ihan oman maansa kansalaisten kanssahan noilla tuntuu olevan ongelmia. Joskus oli uutisissa että varsinkin uralin itäpuolisille aasialaisperäisille ryhmille tulee moskovassa aika helposti turpaan, vaikka ovat saman maan kansalaisia aina olleet.
Painukoot Soini ihannevaltioonsa! - ja pysykööt siellä.
Ottais vielä Immosen mukaan aseenkantajaksi niin olis venäläisilläkin ihmettelemistä.
Juu, ei haittaisi yhtään.
Taas kerran aloittajalla hiukan "tulkintavaikeuksia" linkkinsä suhteen - eli ei tapansa mukaan ymmärtänyt asiasta heconvitunhumppaa, mutta linkitti koska teksti sisälsi sanat Soini ja Venäjä, loppu onkin sitten aloittajan keksintöä. Alkaa ihan aidosti nyppimään nämä lukutaidottomayt, siis nämä joteka eivät ymmärrä edes linkittämiään tekstejä, ja sitten roikkuvat palstalla vittuilemassa ja paskaa jauhamassa. Opetelkoon ensin ymmärtämään lukemansa, ja sen jälkeen pysymään totuudessa. Sen jälkeen voivat sitten alkaa palstalla persuja" sivistämään".
PS-puolue saa seur. EK-vaaleissa 199 paikkaa. Loput menee kiintiö-Ålantiin. Ja tää proknoosi pitää.
Hiukan häiriintynyt tuntuu olevan tämä valehteleva trolli.
"Venäjä valvoo Ukrainan rajaakin juuri sillä tavoin, että me persut sitä arvostamme. Toivottavasti Venäjä valvoo pian Suomenkin rajaa Ukrainan malliin"
Isä Timo
Venäläiset tuntuvat valvovan mukavasti sitä rajaa ihan suomen puolellakin:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015082320225171_uu.shtml
Jos tuo on totta, niin olisi kiva tietää mitä mieltä ulkoministerimme tällaisesta ihan vähän laittomastakin venäläisvalvonnasta on mieltä. Vieläkö on hyvä juttu?
Onko sulla ainoatakaan omaa ajatusta tai mielipidettä.
Toistelet pelkästään mitä muut ovat sanoneet tai kirjoittaneet, eikö sulla kulje yhtään oma ajatus?
Vois venäläiset tehdä Soinille sen saman tempun kuin tällä eräälle virolaiselle suojelupoliisille. Olis kiva kuulla kun Soini avautus venäläisessä tuomioistuimessa ja kehuis venäläistä valvontaa. Ja sais sitten viisitoista vuotta kakkua.
Kysyn ulkoministerin mielipidettä asiassa joka huolestuttaa minua. Vai onko sinun mielestäsi mukavaa että heikäläiset tulevat suomessa ihan kotiin asti käymään sen valontansa kanssa? Sinulla puolestaan tuntuu olevan vain se putkosen virallinen mielipide...
Kyllä sinä toistelet muiden ajatuksia ja kysymyksiä, omia mielipiteita ja ajatuksia sinulle ei tunnu olevan.
Vai on minulla Putkosen virallinen mielipide ;D Sorry, mutta tuon pikkupellen ajatukset ja mielipiteet eivät voisi vähempää kiinnostaa, että niitä edes viitsisin kuunnella - esitystapa on luotaantyöntävä, hmmmmmm muistuttaa jonkun palstaesiintymistä.
Kaikki luulivat Kaj Turusen ehdotusta Pohjois-Korean diktaattorin muiston kunnioittamisesta vitsiksi. Ei ollut. Raimo Vistbackahan on pitkäaikainen Pohjois-Korean ystävyysseuran jäsen, joten kyllä persuilla on ollut vetoa Pohjois-Korean järjestelmää kohtaan jo pitkään. Diktatuuriin pyrkiminen on persuilla ollut puheen tasolla hyvinkin suunnitelmallista, mutta hallitukseen meno käänsi kelkan täydellisesti. Nyt ei tunnu päätösten sisällöllä olevan mitään väliä.
Ein Reich, ein Volk muss es sein! Ausländer raus!"
Sopisi meillekin, sakujen malli.
Ja Soini tepastelee tyytyväisenä nahkapolvihousuissa !!!
Siellä sitä pyörii sitten Isä Timon nahkahousuissa nasakka konjakkipieru kaiken päivää?