Pörssikurssit -4.5% alamäessä

Kaikkialla reaalitaloudessa toimivat firmat näkevät tulevaisuuden yhä synkempänä. Maailmantalous yskii ja Suomi on kusessa.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Juu. Paha maailmanlaajuinen lama tulossa. Toivottavasti poliitikotkin näkevät mitä on tulossa, kun lisää elättejä tänne hommaavat. Taitaa olla valtion rahat kohta loppu ja lisää velkaa ei anneta.

Äänestä

Eiköhän tämä lama rauhoita tätä neegeröintiä.

Äänestä

Komeeta luisua! -6.5% nyt OMXH! Harvoin näkee tällaista ja kohta aukaisee jenkit omat putinkisa! Seurauksista on vaikea sanoa mitään, kun kukaan ei oikein tiedä? Kaikki alkoi ilmeisesti Kiinan dingdongin devalvaatiosta!

Äänestä
  • tuo on jo sellaista luisua, että ei siitä mitään hyvää seuraa.

    Äänestä

  • vituiksmään kirjoitti:

    tuo on jo sellaista luisua, että ei siitä mitään hyvää seuraa.

    Olisi oikein että varakkaat, jotka pitävät meitä pelinappuloina leikeissään, joutuisivat menettämään heille sitä kaikkein Rakkainta, eli rahaa!

    Äänestä

Tästä lamasta on annettu profetia jo vuosia sitten.

Äänestä

Aina ennen suurta sotaa on pörssikurssit tipahtaneet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minulla-ei-muuta kirjoitti:

Kaikkialla reaalitaloudessa toimivat firmat näkevät tulevaisuuden yhä synkempänä. Maailmantalous yskii ja Suomi on kusessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu