missä te yksinäiset vietättte aikanne

mestarisdasda

eli missa te yksinäiset ootte ku en löydä teitä mistään
millane päiväohjelma teil on
ooteko vaa koton
vai onks täääl myös asunnottomii

27

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fsgarg

      läppärin ääressä, enimmäkseen.

    • sfgrgt

      Tietokoneella hyvin usein, kuntosalilla, polkupyörällä lenkillä, koululla, työpaikalla, ainoan kaverini kanssa puhumassa paskaa...

      ainut vain, että piirini töissä ja koululla on niin miesvaltaiset, ettei naisia näy. Kuntosalilla ja pyörälenkillä naisiakaan ei täällä näy...tietokoneella oleminen on nyt seurausta opiskelemastani alasta sekä siitä, ettei minulla ole kontakteja naisiin - mikäli joku kumppani tässä vierelläni olisi, en todellakkan viettäisi aikaa niin paljon koneella...kone on vain yksi ajantappamisväline.

      Olisiko porukoilla muita ehdotuksia ajantappamiseen kuin tietokone?

    • Kilttis

      Kotona, kuntosalilla tai kalassa.Siinähän mun harrastukset olikin. Kaupassakin käyn välillä. Salilla käy nuorempia tai vanhempia naisia, ei mun ikäisiä juuri koskaan. Kaupassa ei voi naisia iskeä.

    • Aika paljon tulee kotona oltua. Tietysti välillä myös kaupassa ja ulkoilemassa.

    • gfghdfhgfhasdas

      Kotona 95% vapaa-ajasta. Ei tuolla ulkona ole mitään kiinnostavaa.

    • afafw

      Kotona tietokoneella, lukemassa, piirtämässä, soittamassa. Ulkona lenkillä, patikoimassa. Kaupassa, töissä tai koulussa, joskus kirjastossa.
      En viihdy kovin hyvin julkisilla paikoilla, missä on paljon porukkaa. Työt ja opiskelu vie niin paljon aikaa ettei jaksakaan enää lähteä minnekään.

    • Kotituntumassa ja opiskelemassa, siinähä se...

    • nukkuuelämänsä

      Kotona nukkumassa. Nukun melko paljon, koska yksinäisyys on jo pitkälle tappanut minut tähän pisteeseen. Hereillä olen vuorokaudessa noin viisi tuntia, herään juomaan vettä ja hoitamaan perusasiat, siinä se. En käy missään. Nyt valehtelin ettenkäy missään, ruokakauppa on ainoa, jossa käyn kerran viikossa. Nukkuva ihminen ei kuluta kovinkaan paljon, joten ruokaa mene vähän.

      • toivonsinullepiristystä

        Minkä ikäinen olet, nukkuuelämänsä. Oletko jo niin onnekas, että ole eläkkeellä?


    • Väsynyttähän

      Olen työkyvyttömyys eläkkeellä oleva 56 vuotias nainen. Köyhä! Kotona olen enimmäkseen. Luen ja täytän sanaristikoita ja kryptoja. Tietsikalla istun pelaamassa pasianssia ja Bubble Shooteria. Välillä yritän katsoa telkkaria mut ei sieltäkään mitään katsottavaa oikein tule, kun mieliala on aika nuhjuinen :-(
      Yritän mennä kävelylle välillä, mutta sekin on niin surullista yksinään. Kaupassa tietysti käyn ja kirjastossa.
      Pari kertaa olen tänä kylmänä kesänä pyöräillyt uimarannalle. Mustikoita ja sieniä olen käynyt kans etsiskelemässä.

    • 34777789

      katso kirjoitus nimimerkillä " kuinka yksinäisiä te oikein olette"

    • Pääsekoaa

      Kävelen ympäriinsä päivät pitkät. Katselen kun ihmiset, vanhat ja nuoret, kulkevat ystäviensä ja puolisoittensa kanssa kuka minnekin. Kotona vaan olla möllötän ja odotan iltaa ja nukkumista.

    • Kilttis

      Tänään meikä kävi salilla aamulla ja sitten tulin kotiin tekemään ruokaa. n 1 aikaan lähdin kalaan ja sain 9 kg hauen jonka heitin takas mereen. Oli mukavaa veneillä eikä edes satanut.

    • Tätäkötämäon

      Kotona ja töissä. Työ on asiakaspalvelua joten siellä en ole yksin. Entiedä olenko tahdollisesti yksin vastapainoksi.. Mutta ei kyllä puhelin soi tai kukaan muka pääse mun kanssa mihinkään kun minä soitan... Olen 25v nainen tykkään käydä salilla ja kävelyillä. :) arkea vaan.. viikon loma lähestyy ja samalla ahdistus,koska ei mitään tekemistä..

    • Shootinghighway

      Jos en ole lenkkeilemässä niin kotona pelikonsolin ääressä. Saa nähdä kuinka pitkään tätä jaksaa.

      • Nuorimummo

        Shootinghighway. Ei tätä kovin pitkään jaksakaan. Itsekseni mietin usein että pää sekoaa ja joudun johonkin hullujen huoneelle. Nyt jo tuntuu välillä että yksikseni puhumisesta on tullut tapa. Mielikuvitusystävät ovat ainoita seuralaisiani jne...


      • pers_aukinen

        Pitäis olla varmaan rikas kusipää että sais kavereia.


    • aktiivista

      -töissä
      -kotona
      -koneella/netissä
      -pyöräilemässä/uimassa/lenkillä
      -metsässä kävelyllä
      -kirjastossa lukemassa lehtiä
      -alkoholia käytän harvemmin

      mies 30v

    • herra_ö

      tietokoneella kotonani ja käyn kaupassa harvoin. Kausittain lenkkeilen. viikosta toiseen sama.

      • N64v

        Enimmäkseen istun kotona ja mietin miten täältä pääsee pois. Kuinka kauan pitää vielä kitua ja odottaa vapautusta.


      • 45454545454

        Sama täällä.
        Pahimpaan yksinäisyyteeni olen ruvennut kirjoittamaan mietteitäni suureen vihkoon. En välitä onko jo jokin asia kirjoitettu vai ei, jatkan vaan siitä mikä milloinkin on päällimmäisenä mielessä aivan kuin puhuisin jollekin.
        Ei kait kirjoittaminen ole juurikaan helpottanut yksinäisyyttä tai edes jäsentänyt asioitani. On kuitenkin aika senkin kanssa kulunut.
        Mitään kovin karuja juttuja en sinne kirjoita. Pelkään, vaikka toivonkin että pääsisin pian pois, että joku lukee ne joskus ja pahoittaa mielensä tilityksistäni.


    • dghdjjs

      Koneella itsekin oon enimmäkseen. Minkäs teet. Olen lähestynyt ihmisiä kadulla ja he pitävät vain hulluna. Olen ehdottanut paremmin tutustumista puolitutuille, mutta ei ne tutustumiset ole mihinkään edenneet, koska kaikki ovat liian kiireisiä koskaan tapamaan. Olen ehdottanut tutustumisia netissä. Myös tällä palstalla, mutta KUKAAN ei koskaan halua tavata.

      Olisin valmis tapaamaan kenet tahansa vaikkapa jo huomenna tai melkein milloin vain. Olen tehnyt kaikkeni ettei tarvitsisi tuntea yksinäisyyttä,mutta tässä sitä edelleen ollaan. Yksin vaan. Vaikka asun Suomen suurimmassa kaupungissa ja ihmisiä on joka puolella ympärillä. :(

      • mitas jos tulisit munkaa metsää asumaan


      • ksjlf

        Minkä ikäinen oot?
        Mistä sä pidät?
        Ootko Helsingistä?
        Mä oon yksinäinen, saatanan ujo, mut jo niin kypsä tähän hommaan et oon valmis ottaa itteeni niskasta kiinni.


      • oon 20 v hesast ja pidän animest


    • näinnonnn

      Tietokoneella kotona.

    • 35468

      Aika moni oleskelee vaan kotona! Eipä se kaveriporukka sillä konstilla vahingossakaan pääse laajenemaan. Eipä se kyllä laajene tuolla pitkin ja poikin hortoilemisellakaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      251
      2888
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      6
      1623
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      3
      1319
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1184
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1161
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      74
      1064
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1025
    8. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1022
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      937
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      912
    Aihe