Forssa sanoi turvapaikkamajoitukselle ei

.


Forssa torjui turvapaikanhakijoiden hätämajoituksen
Kotimaa Julkaistu 24.08.2015 20:58

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/forssa-torjui-turvapaikanhakijoiden-hatamajoituksen/5278930

.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Toivottavasti noita tulee palsjon lisääkin, eli jonkinlainen roti tähän touhuun. Mikäli ns. suuret pakolaisia ottavat maat haluavat dippailla vastuunkannollaan, niin kaikin mokomin. Nehän ovat niitä maita olleet ryöstämässäkin ja tukeneet vallankaappauksia - hoitakoot siis myös seuraukset "maailmanherruudestaan". Meille nuo asiat eivät todellakaan kuulu !

Äänestä
  • Olli, sinuahan kiellettiin kotona rasistisista mielipiteistäsi.

    Äänestä

  • isoäitisi kirjoitti:

    Olli, sinuahan kiellettiin kotona rasistisista mielipiteistäsi.

    Oenos-raukkako se koittaa hiukan "pistellä pahaa", valitettavasti taas menee lapsellisuuden puolelle aika vahvasti, sen lisäksi että kirjoittelet sitten "rajan takaa".

    Äänestä

  • UPDATE_11331307 kirjoitti:

    Oenos-raukkako se koittaa hiukan "pistellä pahaa", valitettavasti taas menee lapsellisuuden puolelle aika vahvasti, sen lisäksi että kirjoittelet sitten "rajan takaa".

    Katohan olli kun Oenonen väitti että hallitus rakentaa vastaanottokeskukset ja nyt ilmenee että kunnathan ne loppupeleissä rakentaa. Eli pistetäänpäs "Oenosen valheet" listaan taas yksi lisää! Toivottavasti Oenosella on vaihtohousuja kun liruttaa kintuilleen joka keskustelussa.

    Äänestä

Toivottavasti ei mikään kunta otavastaan noita elättejä. Kunnat ovat velkaisia ei ole varaa elättää loisia. Eivät tee muuta kuin naivat lisää elättejä. Näyttävät käsivarsillaan pientä vauvaa, miksi tekevät noin huonoihin olosuhteisiin vauvoja, siitä näkee vastuuntunnottomuuden.
Näyttävät siksi vauvaa että heidät on pakko ottaa vastaan, itse ovat syypäitä.
Elättäköön kuka on nainutkin.

Äänestä

Kuka haluaa asua Forsassa? Timbuktu on hyvä vaihtoehto. Onko Forssassa älyllistä elämää?

Äänestä
  • Forssalla on näin ollen myös tulevaisuus! Näillä missä on näitä keskuksia, eipä enää kukaan osta ainuttakaan asuntoa. Asuntokauppa loppui tyystin. Forssa on ymmärtänyt ja nähnyt vähän pidemmälle. Hyvä Forssa!

    Äänestä

Forssa oli ennen hienopaikka vahinko että mamut pilasivat sen .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vastarinta_alkanut kirjoitti:

.


Forssa torjui turvapaikanhakijoiden hätämajoituksen
Kotimaa Julkaistu 24.08.2015 20:58

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/forssa-torjui-turvapaikanhakijoiden-hatamajoituksen/5278930

.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu