PERSUT AINOA JÄRKI PORUKKA HALLITUKSESSA!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015082420231158_uu.shtml

"Pääministeri ärähti

Pääministeri Juha Sipilä (kesk) otti kantaa perussuomalaisten tiedotteeseen maanantaina.

- Sotaa pakoon tulevia ei todellakaan ole sopivaa nimittää noin (elintasosurffareiksi), Sipilä totesi.

Sipilä uskoo, että turvapaikanhakijoiden joukossa lienee myös parempaa elintasoa etsiviä, mutta pääministeri ei näe asiaa päällimmäisenä ongelmana.

- Päällimmäisenä tottakai ovat sotaa pakenevat ihmiset ja heidän inhimillinen hätänsä. Muut ilmiöt ovat tässä marginaalisia."


Ei ole kepulien messias Sipiläkään kartalla missä mennään pakolois asioissa, Ruotsista lappaa rajan yli solkenaan Suomeen sotilaskarkureiksi laskettavia nuoria jätkiä, kyllä ne ovat laittomia elintasosurffareita, ja ne pitäisi käännyttää jo rajoiltamme Ruotsiin takaisin!
Ruotsihan ei ole sotaakäyvä maa ja suurinen hyysärilaumoineen, ei ole vaarallinen mustimmalle murjaanillekaan!
Perkeles Suomessa kuritetaan ja kurjistetaan vanhusten, sairaiden, opiskelijoiden ja lapsiperheitten elinoloja, mutta noihin elintasopakoloisiin on varaa satsata toista miljardia euroa vuosittain !
Vain persut ovat tajunneet jotta tuo systeemi on perseestä, nykynuorison murteella !


Late Lapista. SSSS Ry!

20

131

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Allekirjoittaja

      Samaa mieltä!

      • samaamieltä

        Hyvä persut olen samaa mieltä


    • vittuunperseet

      PERSUT AINOA IDIOOTTIPORUKKA HALLITUKSESSA!

    • Ja_viina_maistuu

      Latelta on koulutus jäänyt hyödyntämättä. Tyypillinen vajakkipersu siis.

      • Koulun penkkiä perseellä hankaamalla ei kenellekään järki kasva ! siinä vain kuluvat housut ja perselevenee!
        Siitähän on hyvä esimerkki tuo Sipilänne, ukko on insinööri mutta puhuu kuin pahimmanlaatuiseen hyysärsmiin sairastunut kukkahattuämmä!

        Loppupeleissä järki kasvaa vain elämän koulusta kokemusta hankkimalla !


        Late Lapista. SSSS Ry!


      • Hyvä Late. Että silleen.


    • Murjaaneita_haluaa

      Suomeen sellaiset henkilöt jotka hyötyvät niistä itse tai joiden sukulaiset hyötyvät niistä, pakolaiskeskus tuottaa varmaa tuloa omistajilleen kun maksajana on valtio joka ei pihistele maksuissa.

      • Juuri noin !


        Late Lapista. SSSS Ry!


    • ttjkj

      Latella viiraa.

      • Hyysäreillä ei des viiraa enään, vaan hammaspyörät ja jakoremmit ovat menneet sieliksi ja suttaavat kaikenaikaa !


        Late Lapista. SSSS Ry!


      • Ja_viina_maistuu

        Sieliksi? Koulupudokas Late purkautui jälleen käsittämättömällä tavalla.


    • dritogdra

      Jos persut olis yksin hallituksessa ---ja silloin olis varmaan asiat alkais pyörimään ei lisää rahaa kreikalaisille ei maahanmuutajia tuhatkaupalla Suomen asiat kuntoon suomen kansalaisten asiat olis pääasia ei mitä eu päätää Merkelin valta ei koske Suomea. Helvettiin Merkel

      • Soinihan ei hyväksy rasismia missään sen muodossa ja siksi nyt tehdään kaikkien aikojen ennätys pakolaisten vastaanottamisessa ja Soini on tietenkin tyytyväinen, koska on kaikkein rasisminvastaisin.
        Kreikan pelastamatta jättäminen se vasta kalliiksi olisi tullut. Tätä on turha tällä foorumilla selittää, koska aniharva tietää talouspolitiikasta sen enempää kuin sika satelliitista.


    • Jätesäkki

      Ainoa hyvä persu on kylmä persu.

    • Hallaahon-äänestäjä7

      ketku-SIPILÄ ON KÄPERTYNYT eikä OSAA NAAPURIMAIDEN KIELIÄ RUOTSIA VENÄJÄÄ MUTTA PUHUU AVOIMUUDESTA JA KIELISTÄ
      Paskalaki-Sipilän politiikkaa ohjaa myös koplari-Juhantalon ja juntti-Vanhasen tyyliset, joista Vanhanen ei osaa englantia edes apukoulutasolla
      EU-kokousfilmeissä Vanhanen on aina yksin hortoilemassa, kun ei pysty keskustelemaan kenenkään kanssa englanniksi, smooltook ei suju

      Perussuomalaiset ovat varoittaneet turvapaikanhakijoiden määrän kasvusta jo vuosia

      https://www.suomenuutiset.fi/slunga-poutsalo-elintasosurffarit-kaannytettava-pikaisesti-eriarvoistavat-tuet-poistettava/

      HALLA-AHO VAHVISTAA SLUNGA-POUTSALON esityksen. Halla-aho on maahanmuuton pätevin asiantuntija Suomessa ja istuu EU-parlamentin LIBE-komiteassa, joka käsittelee juuri maahanmuuttoasioita

      HALLA-AHON PUHE https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/l2ogpcje

      ALKAA KOHDASSA 6:15,

      10:40 merikuljetuksia järjestävät rikollisorganisaatiot
      11:00 Räsänen huijaa ennen vaaleja eduskunnassa
      21:34 taloudelliset siirtolaiset käyttävät ilmaista taksipalvelua Eurooppaan
      28:30 suurin riski hallituksen päätöksissä
      29:00 miten kiintiö pienenee
      29:45 Petteri Orpo huijaa kehittelemällä enemmistöjään
      32:50 Englanti ja Tanska vastustavat taakanjakoa (Unkari rakentaa aitaa ja Slovakia ei ota muslimeita)
      34:38 Ihmiset pakenevat köyhyyttä, jota pitää yllä Afrikassa väestöräjähdys, joka ei kelpaa työmarkkinoille
      53:00 Miten ISIS ja muut rikolliset upottavat pakolaisia Välimerellä
      1:01:30 MIKSI PERSIANLAHDEN RIKKAAT ÖLJYMAAT EIVÄT PANE TIKKUA RISTIIN PAKOLAISONGELMASSA?
      1:04 Ruotsi on kielteinen esimerkki käsistä karanneesta mamutuksesta
      1:06:40 Ihmissalakuljetus on kannattavampaa kuin huumekauppa

      UUSI MITTAUS RUOTSISSA tiistaina 25.8. 2015 TV4
      RUOTSIDEMOKRAATIT SD VOIMAKKAASTI ETEENPÄIN 19,4 PROSENTTIA, MIESTEN JOUKOSSA SUURIN PUOLUE, HEJA JIMMIE
      https://sv-se.facebook.com/676246449160270/photos/a.677172589067656.1073741826.676246449160270/822494954535418/

      ERITYISESTI KANNATUS NOUSEE RUOTSIN SAK:N (LO) KESKUUDESSA http://www.svt.se/nyheter/inrikes/ny-matning-sd-storst-bland-man Sverigedemokraterna får sitt högsta stöd hittills hos Novus, 19,4 procent. Det är framför allt bland LO-medlemmar och norrlänningar som partiet ökar. Partiet är nu störst bland män. Inga förändringar är dock statistiskt säkerställda jämfört med föregående mätning.

    • silencer

      Ainoa hyvä persu on vaimennettu persu.

    • Hallaahon-äänestäjä7

      13. KÄRJESSÄ PERUSSUOMALAISTEN SOLVAAJIA
      LUETTELO JULKAISTU

      ATTE JÄÄSKELÄINEN ON YLEN JOHTAJA, JOKA JOHTAA PERUSSUOMALAISTEN VASTAISTA NÄLVINTÄRINTAMAA
      VERORAHOILLA VANHOJA UUTISIA SUOLTAVASSA JA SVT-RUOTSIN UUTISIA KOPIOIVASSA
      LAISKOTTELIJOIDEN KERHOSSA nimeltä Yle, joka ostaa verorahoilla amerikkalaista Hollywood-hömppää HBO ja pitää turhaa ruotsalaiskanavaa ja propagandafilmejä esittävää teema-kanavaa. TV2 on aivan pellen tasolla nyt. YLEn kanavat on pantava maksutelevisioksi, itse en näitä kolmea tv2, teema, femma tilaisi

      JÄÄSKELÄINEN KIELTÄYTYY KOMMENTOIMASTA TÖRKYJÄÄN, VAIKKA ELÄÄ VERORAHOILLA
      SEURAUKSENA VOI OLLA VAIN POTKUT

      LUETTELO PERUSSUOMALAISTEN NÄLVIJÖJEN 13. KÄRJESSÄ

      Eero Heinäluoma, Antti Rinne, Tytti Tuppurainen, Ville Niinistö, Pekka Vennamo, Juha Suoranta, Atte Jääskeläinen, Li Andersson, Erkki Tuomioja, Henna Virkkunen, Antti Vuorenrinne, Kimmo Grönlund ja Jan Sundberg

      YLEN VASTAAVA TOIMITTAJA ATTE JÄÄSKELÄINEN ON PASKAT HOUSUISSA NURKASSA EIKÄ KOMMENTOI, MITÄ TÄLLAINEN UKKELI VOI KIELTÄYTYÄ KOMMENTOIMASTA VIRHEITÄÄN, KUN ELÄÄ VERORAHOILLA SUOJATYÖPAIKASSA?

      http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/ylen-jaaskelainen-en-lahde-tahan-leikkiin-mukaan/705422/

      Ylen uutisten vastaava päätoimittaja Atte Jääskeläinen sanoo, ettei halua kommentoida perussuomalaisten solvaussyytöstä.

    • mielestäni

      Ainoa järkevä puolue!

    • dritgdra

      Sipilä vet ingenting. Hvilken hallitus statminister kritiseerer egne minsterier Det hörer man ikke i andre land regjäring skal ha same retning Sipilä er maktsyk.

    • dsfsrdgdfg

      Elintasosurffari onkin liian lievä sanonta, parempi olisi kutsua loispaskasakiksi

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1689
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      24
      1186
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1083
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      916
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      619
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      608
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      571
    10. 71
      567
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      502
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. 34
      434
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe