Kaikille palstalaisille kysymys: milloin teit viimeksi aloituksen? Onko niin että samat kirjoittajat tehtailee aloituksia monta päivässä, vai onko myös harvemmin aloittelevia? Minkä verran täällä edes on eri kirjoittajia?
Milloin teit viimeksi aloituksen?
SiinäpäKysymys
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
17 maaliskuuta.
Oliko vitsi, vai muistatko noin tarkkaan päivän, vai löysitkö haulla?
Jos ei tätä nimenomaista aloitusta lasketa, niin omani ei ole sentään noin kaukaa, vaan 9.7.
Ehkä tää oli tyhmä ja epäseksikäs aloitus... mutta itseäni kiinnostava.
Muistan tarkkaan koska se päivä merkitsi minulle paljon.
Satuin eilen käväisemään täällä ja tein pitkästä aikaa aloituksen, oikeastaan kaksikin.
:-)
Ja nyt satuit taas käväisemään ;) Ihan sattumalta :D
Kävin vain muutaman minuutin ajan, samalla kun söin pientä välipalaa. :-)
Itse tykkään pitää syömisen ja surffailun erillään, taidankin lähteä kahvin keittoon :)
Joskus kerran päivässä. Joskus kerran viikossa, joskus kerran kahdessa viikossa ja joskus kerran kuussa. Keskimäärin kerran viikossa
Kahvit nautittu kaikessa rauhassa :)
Itselläni on ollut jokseenkin samanlaista ennen, nyt vaan on ollut pitkä tauko aloituksissa ja muutoinkin ja tuntuu, että purkamisen tarve on käynyt niin vähiin että saattaapa loppua vaikka kokonaan, mikä sekään ei ole huono juttu. Aika aikaansa kutakin.
Tänään tein
Kukaan elämässä kiinni oleva ei täällä käy. Eikä liioin nekään jotka eivät jaksa edes konetta avata.
Eli ne jotka käy on niitä jotka kirjoittaa koko ajan? Heitä on varmaan sitten kourallinen.
Joskus oli vastaava kysymys. Vastanneista moni oli niitä jotka vaan luki ja muutama harva kirjoitti joka päivä useamman aloituksen. Sit oli niitä välimutoja jotka aloitteli silloin tällöin. Lyhimmillä ketjuilla muuten lukijamäärät saattoi jäädä johonkin 40ään eli muutama kymmenen kai täällä aktiivisimpia lueskelijoita oli. Aloittajat kai mahtui siihen joukkoon myös.