aamu mamu-uutisilla niitä jatkuu pitkin päivää.
Lehdet aloittaa joka
cvccccccccc
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jos oot kyllästynyt uutisointityyliin voit lähteä vastaiskuun osoitteessa: www.iltasomehat.fi
Aiii kun me tytöt niin jo odotetaan niitä uusia ihania tummia käkkäräpäitä. iiiiiiiiik kuinka miehekkäitä ja isolla varustettuja ovatkaan verrattuna kotimaan möhömahoihin kaljanlitkijöihin. Laitetaan tummille pojille kyllä sitten talon puolesta fasiliteetit kuntoon että viihtyvät.
Hei Kirkkonummen keskuksessa on kivoja gigoloja, eikä hintakaan paha, kun sossutantta korvaa niille palvelusta harkinnanvaraisilla!
No nyt on jo Helsingin kaikki resussit käytetty pakoloisten asuttamiseen tuli juuri uutisista. Että silleen.
Todella ärsyttävää mamurummutusta joka tuutista, kun kansalla on oma mielipide asiasta, se ärsyttää mediaa, pitää olla samaa mieltä.
Helkutti, että Suomen media aliarvioi kansalaisten omaa kykyä löytää tietoa esim. ulkomaisista verkkojulkaisuista.
Miksei tehdä juttua siitä, että miksei Dublinin-sopimusta noudateta ?
PS saa seuraavissa vaaleissa 70% äänistä tätä menoa.
HS sentään uutisoi kun kantasuomalainen yritti raiskausta Vantaalla.
Nyt kannattaa vastustaa vastaanottokeskuksia. Kansan mielipide on ettei niitä pakolaisia haluta. Ei muutat petteri urpot ja monikulturismi on rikkaus tyyppi voi päättää koko suomen puolesta miten asiassa toimitaan... tälläistä väestön massasiirtoa ilman kansanäänestyksiä, ei hyvää päivää...kuka sen takaa ettei ne ole loppuviimeksi ongelma joka tulee jäädäkseen kuten maassa jo oleileva porukka.
Olisi varmasti aiemmistakin suurista "siirretään koko afrikka" suomalaisten veronmaksajien elätettäväksi projektista pitänyt järjestää sitova kansanäänestys. Erilaiset ihmisoikeusihmiset vetoavat erilaisiin ihmisoikeus sopimuksiin mutta eivät koskaa erittele mihin kohtaan niitä sopimuksia kulloinkin viitataan...se on helppo viitata kaikenlaisiin sopimuksiin joita varmasti monikaan ei ole lukenut ja miten se mihinkään liittyy.