Nyt Kiina sukeltaa. Lama jo taas porstuassa. Pörssit sukeltaa. Kiina rahan pumppauksella ja koron laskulla vähän aikaa siirtää sitä. EU hölmöt jatkaa rahan pumppausta Jykän ja Junkersin typerän idean mukaan. Jenkit kusessa, taas kriisi!
Uusi kriisi jo alkanut!
Lamaan
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Tiedätkös tiltu mitä se merkitsee venäjälle? Se väistämätön konkurssi taas nopeutuu vaan... heh heh hah
Kuulehan baltiatiltu, jos et taaskin olisi niin päissäs? Tajuaisit, että vähemmän Venäjälle, mutta raskaasti jenkeihin ja EU:hun! Mikä Venäjänauha pyörii lahossa päässäsi? Seurasta päihteiden käytöstäsi ja perityvästä tyhmyydest ja varmaan homoudesta!
Miten käy Suomen? Kokoomuksen törpöt tuhosi EU-nuosukauden. Nyt taas pukkaa lamaa.
Mites ne Kiinan bisnekset venäjän kanssa, taitaa tulla lunta tupaan jo näin syksyllä
Taas Venäjä kerää rusinat!
Ei koske Amerikkaa, Amerikka vain hyötyy. Viisaat näkivät tämän jo kaukaa(Minä). Venäjä muuten on aina ollut riskimarkkina förresten.
Hyvä minä taas. Hyvä minä, hyvä.
Johan löyty puluaivo! Miksei koske? Usan pörssi rajussa syöksyssä. Jenkeissä miljarditapiot jo varmat!
Katsoppas uudelleen ja avaa oikein silmäsi, kovaa nousua tänään.
Ei kannata tuijottaa sitä putlermediaa!
Mikä silmään kustava perätöllin elätti olet? Ilalla syöksy rajusti ja kohta pysyvästi!
Nousua pukkaa nousua pukkaa nousua pukkaa tänään!
Niiiiiin, venäjällä laski eilen ja edellispäivänä rajusti ja laskee taas tänäänkin
Revi siitä putlerin tiltu
Revi persees hometölin elätti. Kysy nyt elättäjä äiteeltäsi ja totea, että taaskin harhoissasi päin helvettiä laukkaa ajatuksesi!
Kiinassa on 30 %kupla ja puhkeaa. Nyt sitä vain siiretään!
Siinäpä typerä aloitus. Kannattaisi vähän opiskella kv.taloutta. Onhan se tietysti mahdotonta jos ei ymmärrä lukemaansa.
Aloittaja on se venäjäkiimavajakki. Sillä ei ole mitään käsitystä kv. taloudesta eikä mistään muustakaan. Se opettelee vasta latinalaisia aakkosia.
Nyt kiire mydä! Nyt jaetaan mustapekat tolojen kouraan. Kohta ilmenee, että v.2008 romahdus oli leikkiä. Tollot ostamaan, putsaan salkun!
Argentinakin jo romahti. On maalimanlama alkanut. Nyt mustapekat polttaa kourissa.